06:03 13 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2118
  • RUB89.8963
Latvijā
Saņemt īso saiti
28

Video autors tiešajā ēterā nodemonstrēja, kā dzer alkoholu un sēžas pie stūres, un policijai nenācās viņu ilgi meklēt.

RĪGA, 25. februāris – Sputnik. Aizturēt piedzērušos autovadītāju Salaspils rajonā palīdzēja mūsdienu tehnoloģijas: viņš pats translēja savas bezatbildīgās uzvedības pierādījumus.

Svētdien Valsts policijas mājaslapā sociālajos tīklos atstāja hipersaiti uz video translāciju. Video autors tiešajā ēterā demonstrēja, kā dzer alkoholu un sēžas pie stūres.

Policisti nekavējoties nodeva saņemto informāciju kolēģiem no Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Operatīvās vadības biroja, savukārt tie informēja Valsts policijas Salaspils iecirkņa dežūrdaļu. Inspektori devās uz translācijā norādīto vietu, taču, diemžēl, tur nevienu nesastapa.

Pēc kāda laika policisti saņēma jaunu hipersaiti uz tiešraidi: tas pats vīrietis, atrodoties mašīnā, turpināja dzert alkoholiskos dzērienus tiešajā ēterā. Ierodoties notikuma vietā, policisti pamanīja cilvēku, kurš sākumā dzēra vienu pudeli alus pēc otras, savukārt pēc dažām minūtēm iedarbināja mašīnu un sāka kustību. Tobrīd viņu arī aizturēja.

Veicot alkohola pārbaudi izelpā, 1985. gadā dzimušajam vīrietim tika konstatētas 2,58 promiles.

Ceļu policisti izrakstīja administratīvā likumpārkāpuma protokolu pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149./15 panta ceturtā punkta – par transportlīdzekļa vadīšanu, ja alkohola koncentrācija izelpā vai asinīs pārsniedz 1,5 promiles. Par šādu pārkāpumu var tikt piemērots administratīvais arests no 10 līdz 15 diennaktīm, naudas sods no 1200 līdz 1400 eiro, kā arī autovadītājam var atņemt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Policisti pateicās sociālo tīklu lietotājiem par vērību, kas, iespējams, izglābusi kādam dzīvību.

Pēc temata

Pēc baisās avārijas Igaunijā vēlas pastiprināt sodus dzērušiem šoferiem
Pakaļdzīšanās un avārijas video Jelgavā: policistam teju norāva roku
Šikors: Latvijā nodzeras aiz bezcerības un problēmām
Latvijā noteikta soda nauda - 2000 eiro par mēģinājumu slēpties no policijas
Tagi:
Latvijas policija, alkohols, auto

Galvenie temati