18:04 20 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Latvijā
Saņemt īso saiti
35

Pēc KNAB Izmeklēšanas darbību lietu priekšnieka vietnieces Inetas Cīrules sacītā, iestādei ir grūti piedāvāt potenciāliem darbiniekiem pienācīgu algu.

RĪGA, 16. februāris – Sputnik. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) nepietiek labu speciālistu, taču atrast tos nav tik vienkārši, sacīja radio Baltkom intervijā KNAB Izmeklēšanas darbību lietu priekšnieka vietniece Ineta Cīrule, raksta Mixnews.lv.

"Nepietiek resursu, gribas vairāk. Mums ir 150 štata vietas, bet aizņemtas ir 135. Pieaug ierosināto lietu skaits, katram izmeklētājam ir lielāka slodze," sacīja Cīrule.

Pēc viņas domām, jāatrod vēl 30-40 cilvēki, kuri nodarbotos ar izmeklēšanas darbībām un analītiku. Taču šādiem speciālistiem finanšu jomā ir nepieciešams konkurētspējīgs atalgojums.

"Mums labam speciālistam pagaidām nav ko piedāvāt. Tā ir valsts problēma. Arī policijā atzīmēja, ka aiziet vairāk cilvēku, nekā atnāk. Mēs bieži ņemam cilvēkus no Valsts policijas. Izmeklētāja darbs nav tik vienkāršs. Mēs visi skatāmies kino, tur atnāca, ierakstīja, lieta atklāta. Bet ne viss ir tik vienkārši. Tā ir kaudze papīru, bezmiega naktis, spēcīgs raksturs, prasme komunicēt. Un algas, protams," nobeigumā sacīja Cīrule.

Iepriekš par darbinieku trūkumu sūdzējās policijā. Sputnik Latvija rakstīja, ka Rīgas Pašvaldības policijai ir nepieciešami jauni darbinieki, struktūrā ir vairāk nekā 140 brīvu vakanču.

Visnopietnākais iemesls, kādēļ radās šāda kadru problēma, ir tas, ka ne visi pretendenti iztur smago atlases konkursu. Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcija novēršanas komitejas sēdes laikā pasūdzējās, ka daudziem kandidātiem nepiemīt pietiekamas rakstiskās runas prasmes.

Pēc temata

Drošības institūciju reitings: vismazāk iedzīvotāji uzticas SAB un KNAB
Pūces pašreklāma uz valsts rēķina: KNAB pārbaudīs novadu reformas reklāmu
KNAB atklāja 2019. gadā ierosināto krimināllietu skaitu
Bruņoti un bīstami: KNAB iegādāsies ieročus par 18 tūkstošiem eiro
Tagi:
KNAB

Galvenie temati