16:26 04 Decembris 2020
Tiešraide
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Latvijā
Saņemt īso saiti
81

Valdība nolēmusi valsti drūmai nākotnei, ieviešot Satversmes preambulu un paziņojot, ka Latvija esot latviešiem, uzskata sabiedriskais aktīvists Degi Karajevs.

RĪGA, 29. janvāris – Sputnik. Latvijas valdībai nāktos pārdomāt iedarbīgas metodes demogrāfiskās krīzes atrisināšanai, citādi drīz vien var pietrūkt cilvēku, kuri maksās nodokļus un uzturēs pensionārus, paziņoja valsts bijušais finanšu ministrs Edmunds Krastiņš. Viņš atgādināja, ka Latvija nonākusi demogrāfiskajā bedrē, kad izaugusi 90. gados dzimušo bērnu paaudze – tas bija ļoti zemas dzimstības laiks.

Ar pašreizējo etnisko sastāvu Latviju atjaunot neizdosies - valdība nolēmusi valsti drūmai nākotnei, kad sašķēla tās tautas, sarunā ar Sputnik Latvija paziņoja sabiedriskais aktīvists Degi Karajevs.

"Republikas vadībai vairs nav nekādu efektīvu instrumentu dzimstības palielināšanai. Latvija ir šķērsojusi neatgriešanās punktu, kad valdība uzbūvēja Berlīnes mūri starp valstī dzīvojošajām tautām – ieviesa preambulu un paziņoja, ka Latvija domāta latviešiem. Tāda valsts ir nolemta," paziņoja Karajevs.

Nebūs pietiekami nojaukt šo sienu, lai mainītu situāciju, - nāksies atvainoties, uzsvēra Karajevs.

"Tomēr valdība nav tam morāli gatava, un to pat nav jēgas apspriest. Jauno paaudzi laiduši pasaulē cilvēki, kuri skatījās uz Rietumu pusi un vēl joprojām meklē praviešus aiz tēvijas robežām. Jaunā paaudze audzināta ar nostādni, ka šeit ir slikti, bet tur – labi. Šīs paaudzes bērni dzimst jau aiz robežām. Es neredzu pamatus agrākās Latvijas atdzimšanai. Valsti var atjaunot ar veco nosaukumu, taču ar citu etnisko sastāvu," konstatēja Karajevs.

Jau ceturto gadu pēc kārtas iedzīvotāju skaits valstī sarūk. Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2019. gadā valstī dzimuši 18 589 bērni. Ja CSP apstiprinās savu vērtējumu maijā, aizgājušais gads Latvijai kļūs par antirekordu dzimstības ziņā pēdējo desmit gadu laikā.

2020. gada sākumā, saskaņā ar provizoriskiem datiem, Latvijā dzīvoja 1,908 miljoni cilvēku – par 0,6% mazāk nekā gadu iepriekš.

Pēc temata

"Izmirstam": Latvijas iedzīvotāji pauž sašutumu sakarā ar jaunajiem demogrāfijas datiem
Demogrāfiskā katastrofa Latvijā: Iesalnieks atradis vainīgo
Kaut kas ir jādara ar demogrāfiju: SVF brīdina Latviju par izaugsmes tempa kritumu

Galvenie temati