00:35 29 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Latvijā
Saņemt īso saiti
21

Anomāli siltā un mitrā laika dēļ saulaino dienu skaits Latvijā strauji sarucis. Kādām pilsētām šoziem paveicies visilgāk baudīt saulainu laiku.

RĪGA, 26. janvāris — Sputnik. Kopš 2019.gada novembra saule Latvijā parādījusies ļoti reti – vidēji ne vairāk kā 2-6 stundas nedēļā, raksta Mixnews.lv, atsaucoties uz Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem.

Ziņots, ka no 1.novembra līdz 21.janvārim Alūksnē saule spīdējusi 28 stundas, Zosēnos – 33 stundas, Kolkā – 55 stundas, Daugavpilī – 51 stundu, toties Liepājā - "veselas" 69 stundas.

Tātad, piemēram, Liepājā, kas tiek uzskatīta par vienu no saulainākajām vietām valstī, saule parādījusies vidēji 5,9 stundas nedēļā, bet Alūksnē – vidēji 2,4 stundas nedēļā.

Jāpiebilst, ka par normu šajā gadalaikā Latvijā tiek uzskatītas 14-45 saulainas stundas mēnesī. Pie tam agrākajos gados šajā laika periodā – no novembra līdz janvārim saule vidēji bija redzama 5-9 stundas nedēļā.

Sinoptiķi uzskata, ka saulainā laika krasā samazināšanās šoziem ir saistīta ar pašreizējo neparasti silto un mitro laiku.

Iepriekš vēstīts, ka februāris, domājams, arī būs silts, taču cikloni no Atlantijas joprojām ienes valstī brāzmainu vēju un nokrišņus. 

Pēc temata

Vairākiem reģioniem Latvijā draud plūdi ilgstošo lietavu dēļ
Jaunajā gadā Latvijā tiks pārspēts siltuma rekords
Sinoptiķis: anomāli siltā ziema Latvijā var saglabāties līdz pat martam
Jauni ierobežojumi uz ceļiem: vainīgi laikapstākļi

Galvenie temati