07:33 02 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0936
  • RUB86.4750
Latvijā
Saņemt īso saiti
61

Maksātnespējas pieteikšanas brīdī kažokzvēru audzētavai "Grobiņa" piederēja 160 tūkstoši ūdeļu, tā kā to barošanai dienā bija nepieciešami 10 tūkstoši eiro, dzīvnieki tika iznīcināti.

RĪGA, 22. janvāris – Sputnik. Izsolē izpārdos visu maksātnespējīgās kažokzvēru audzētavas "Grobiņa" kustamo un nekustamo īpašumu, raksta Press.lv , atsaucoties uz uzņēmuma maksātnespējas procesa administratoru Alvi Margu.

Maksātnespējas pieteikšanas brīdī kažokzvēru audzētavai "Grobiņa" piederēja vairāk nekā 160 tūkstoši ūdeļu, taču to uzturēšanas dārdzības dēļ tās visas tika likvidētas. Marga atzīmēja, ka to barošanai dienā tika tērēts 10 tūkstoši eiro. Ir zināms, ka kažokādas tiks pārdotas atsevišķi.

"Grobiņas" nekustamā un kustamā īpašuma kopējā vērtība sastāda nedaudz vairāk nekā 2 miljonus eiro.

2016. gada vasarā tiesa apstiprināja "Grobiņas" tiesiskās aizsardzības divu gadu pasākumu plānu, pēcāk termiņš tika pagarināts līdz 2020. gada vasarai. Ņemot vērā krīzi kažokādu realizācijas tirgos 2019. gadā, uzņēmums iesniedza maksātnespējas izsludināšanas iesniegumu.

2019. gada pirmajā pusgadā "Grobiņas" gada apgrozījums sastādīja 2,544 miljonus eiro, kas ir par 71% vairāk, nekā attiecīgajā periodā 2018. gadā. Uzņēmuma zaudējuma palielinājās par 63,8%, līdz 843 085 eiro.

2017. gadā kažokzvēru audzētavām Latvijā tika veikti vairāki uzbrukumi. Nezināmie iekļuva audzētavās un izlaida ūdeles no būriem. Kažokzvēru audzētavas "Gauja AB" valdes priekšsēdētājs un ražošanas direktors Arnis Veckaktiņš toreiz atzīmēja, ka šādas darbības nepalīdz dzīvniekiem izdzīvot.

"Ja no būriem izlaiž ūdeļu mātītes, bojā iet ne vien mazuļi, bet arī pašas mātītes, jo tie nav savvaļas dzīvnieki. Šāda rīcība neglābj dzīvniekus, tieši pretēji, viņi iet bojā," stāstīja viņš.

Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas valdes locekle Sandra Vilciņa atzīmē, ka Eiropā šādas metodes ir izplatītas dzīvnieku aizstāvju vidū.

Pēc temata

Zemnieki ir sašutuši: dzīvnieku aizstāvji māca bērnus kļūt par vegāniem
Dzīvnieku aizstāvji okupēja Rīgas centru
Dzīvnieku aizstāvji pieprasa saukt cūkkopjus pie atbildes
Dzīvnieku aizstāvji ķērušies klāt Dziesmu un deju svētku ēdienkartei

Galvenie temati