13:57 12 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2170
  • RUB89.4671
  • RUB89.9947
Latvijā
Saņemt īso saiti
54

Ko Latvijas iedzīvotāji domā par stipro alkoholisko dzērienu akcīzes kraso pieaugumu jau martā un kā viņi plāno mainīt savus ieradumus.

RĪGA, 12. janvāris — Sputnik. Vairāk nekā puse iedzīvotāju iebilst pret stipro alkoholisko dzērienu akcīzes pieaugumu, liecina pētījumu centra SKDS aptauja. Daļa plāno biežāk lietot viltotus dzērienus.

Aptaujas rezultātus centra direktors Arnis Kaktiņš publicēja savā lapā Twitter

"Aptaujas rezultāti liecina, ka tikai mazliet vairāk kā trešā daļa Latvijas iedzīvotāju (37%) atbalsta alkohola akcīzes nodokļa pacelšanu no 2020.gada 1.marta. Lielākā daļa (55%) to neatbalsta," konstatēja Kaktiņš.

​Vēl vairāk, gandrīz divas trešdaļas respondentu (68%) atbalsta alkohola akcīzes samazināšanu, ja tas veicinātu labi apmaksātu darba vietu radīšanu Latvijas reģionos. Tikai katrs trešais (23%) neatbalstītu šādu pasākumu.

"Visbeidzot.  Aptaujas dati vedina domāt, ka ja līdz šim daudzi kaimiņvalstu iedzīvotāji brauca pirkt alkoholu uz Latviju,  tad līdz ar akcīzes ieaugumu būs otrādi. Jo katrs trešais (34%) apgalvo, ka turpmāk alkoholu pirks citās valstīs, kur tas būs lētāks," uzrakstīja Kaktiņš.

Pie tam katrs desmitais (11%) informēja, ka meklēs iespējas iegādāties viltotu produkciju, bet 8% aptaujāto atzīmēja, ka, visdrīzāk, mēģinās pirkt pašbrūvēto no rokas.

Tikai 29% respondentu norādīja, ka akcīzes pieaugums viņu ieradumus nemainīs – viņi iegādāsies alkoholu Latvijā tikpat regulāri kā agrāk.

​Iepriekš vēstīts, ka no 1.marta stipro alkoholisko dzērienu akcīze valstī pieaugs uzreiz par trešo daļu, taču tas diezin vai papildinās budžetu, kā cer politiķi.

Pēc temata

Veselības ministrija atradinās Latvijas iedzīvotājus no odekolona dzeršanas
Jaunajā gadā Latvijas iedzīvotājiem liks mazāk dzert
Jaunā gada "maģija": vienas nakts laikā dzīve Latvijā vadītājiem kļuvusi dārgāka
Pamēģinās izsēdināt Latvijas iedzīvotājus no mašīnām: ministrs pastāstīja par LDz labumiem

Galvenie temati