13:24 02 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0936
  • RUB86.4750
Latvijā
Saņemt īso saiti
46

Latvijas un Ungārijas ārlietu ministri Edgars Rinkēvičs un Peters Sijarto tikušies Rīgā un iecerējuši demaršu pret Eiropas Savienības migrācijas politiku.

RĪGA, 12. janvāris - Sputnik. Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Ungārijas ārlietu un tirdzniecības ministrs Peters Sijarto tikās Rīgā piektdien, 11.janvārī un vienojās par demaršu pret Briseli, vēsta Bb.lv.

Sijarto ieradās Latvijā īsā darba vizitē. Sarunā ar Rinkēviču tika apspriesti Latvijas un Ungārijas divpusējās sadarbības jautājumi, drošības politika un ekonomiskā sadarbība, kā arī aktuālākie jautājumi par notikumiem Eiropas Savienībā un attiecībās ar kaimiņvalstīm.

​Cita starpā politiķi kritiski izvērtēja Briseles ierosināto bēgļu izmitināšanas kvotu sistēmu. Sijarto uzsvēra, ka Ungārija bija viena no valstīm, kas balsoja pret obligātajām kvotām.

Viņš konstatēja, ka Latvija un Ungārija ir vienisprātis par to, ka robežu aizsardzība ir prioritārs jautājums, jo tās vēlas aizsargāt savas teritorijas un pilsoņus.

"Mēs atsakāmies no Briseles idejas par obligātajām kvotām," paziņoja Sijarto.

Savukārt Rinkēvičs akcentēja, ka regulāra sadarbība un dialogs daudzpusēju formātu ietvaros ir svarīgs Latvijas un Ungārijas savstarpējo attiecību paplašināšanās aspekts.

Pēc temata

Vācijas IeM nobažījusies par jaunas migrācijas krīzes risku Eiropā
Eksperts: Eiropa ne velti bīstas no jaunas migrācijas krīzes
Petraviča un Ģirģens nevar sadalīt bēgļus
Igaunijas nacionālkonservatori pieprasa pieņemt jaunu Igaunijas neatkarības deklarāciju

Galvenie temati