18:41 11 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Latvijā
Saņemt īso saiti
69

Latvijas iedzīvotājus pārņēmis čeku loterijas drudzis: daži reģistrē pa 100 čekiem, taču Valsts ieņēmumu dienests neiebilst.

RĪGA, 14. decembris – Sputnik. Pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāves Evitas Teices-Mamajas sacītā, daži Latvijas iedzīvotāji reģistrē vienlaikus 100 čekus dalībai čeku loterijā, vēsta Mixnews.lv.

Katru mēnesi Latvijas iedzīvotāji reģistrē vairāk nekā miljonu čeku.

BPS termināls
© Sputnik / Владимир Астапкович

VID neviens neiebilst pret to, ka cilvēki vēlas palielināt savas izredzes laimēt. Ierobežojumu nav, galvenais, lai pirkuma summa čekā sāktos no 5 eiro.

Interesanti, ka aģentūras Kantar TNS veiktā aptauja iepriekš parādīja, ka Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri nepiedalās loterijā un vispār neko par to nav dzirdējuši, vienalga ir lielāks, nekā to cilvēku skaits, kuri reģistrē čekus.

Kopumā 46% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem piereģistrējuši dalībai čeku loterijā vismaz vienu čeku. No tiem 41% iedzīvotāju ir pārliecināti, ka arī turpmāk iesniegs čekus cerībā uz laimestu.

Turklāt trīs mēnešu laikā kopš čeku loterijas sākuma laimējuši vairāk nekā 200 čeku, taču daudzi uzvarētāji pēc laimesta tā arī nav atnākuši.

Laimīgais čeks

VID pat sniedza Latvijas iedzīvotājiem pāris padomus attiecībā uz to, kādiem čekiem ir lielākas izredzes uz laimestu. Saskaņā ar VID novērojumiem, jūlijā un augustā visvairāk iesniegto laimējušo čeku bija no Maxima, Rimi, Lido, Latvijas Pasta un McDonald’s. savukārt citi čeki tika iesniegti no pašvaldībām, restorāniem, aptiekām, skaistumkopšanas saloniem, veselības aprūpes iestādēm un tā tālāk. Visbiežāk laimē čeki par saņemtajiem pakalpojumiem, uzskata VID.

Čeku loterija Latvijā sākās 2019. gada 1. jūlijā. Pēc Valsts ieņēmumu dienesta domām, loterija ļaus visiem kopā kontrolēt uzņēmumu darbu.

VID vadītāja Ieva Jaunzeme norādīja, ka visvairāk sūdzību departaments saņem aplokšņu algu un neizsniegto čeku dēļ. Tādēļ loterijas mērķis ir veicināt godīgu konkurenci un godprātīgu nodokļu saistību izpildīšanu, mudinot pircējus pieprasīt čekus un kvītis par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem.

Pēc temata

Iedzīvotāji ir sašutuši: čeku loterija sagrāvusi jebkādu uzticēšanos VID
Kontrolējam biznesu kopā ar VID: sākusies čeku loterija
Čeku loterijas pirmā diena: katrs piektais čeks bijis ārpus kases
"Man nevajag papildus uzmanību": kādēļ Latvijas iedzīvotāji nepiedalās čeku loterijā

Galvenie temati