21:01 26 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Latvijā
Saņemt īso saiti
43

Daugavpils sekojusi Rīgas piemēram – spēļu zāles pilsētā paliks tikai viesnīcās, pārējās tiks slēgtas.

RĪGA, 14. decembris – Sputnik. Lielākā daļa Daugavpils pilsētas domes deputātu nobalsoja par lēmumu aizliegt visas spēļu zāles pašvaldības teritorijā, vēsta "Naš gorod".

Piedāvājumu dienas darba kārtībā iesniedza Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš, viņš arī uzstājās kā ziņotājs šajā jautājumā.

Lēmuma projektā norādīts, ka turpmāk spēļu zāles pilsētā var būt atvērtas tikai trīs, četru un piecu zvaigžņu viesnīcās, kurās numuru skaits nav mazāks par 15. Tāpat turpmāk plānots ņemt vērā visu iedzīvotāju viedokli, un tikai pēc sabiedriskām apspriešanām sekojošo domes sasaukumu deputāti varēs atvērt jaunu spēļu zāli, ar nosacījumu, ka kopējā telpu platība nepārsniegs 1000 kvadrātmetru.

Tāpat deputāti nolēma, ka pēc jaunā pilsētas teritoriālā plānojuma piedāvāto grozījumu pieņemšanas un izmaiņu stāšanās spēkā (provizoriski 2020. gada martā), domes deputātiem būs jāpieņem atsevišķs lēmums par katras spēļu zāles slēgšanu pilsētā.

Elksniņš komentēja šo lēmumu savā sociālā tīkla lapā.

"Zinu, lēmums nav vienkāršs (ļoti daudz nianšu) un zinu - daži to neatbalsta. Bet tā ir mana nostāja: atklāta un nepiekāpīga. Nekad neesmu balsojis par atļauju izsniegšanu spēļu zāļu atvēršanai, nespēju pat iedomāties, ka to varētu darīt. Kāpēc tad man savā pilsētā jāredz cilvēki ar salauztiem likteņiem?!

Jā, budžetā mēs pazaudēsim kaut kādus ienākumus (apstiprinātajā 2020. gada valsts budžetā šie ienākumi ir samazināti vairākas reizes un sastādīs aptuveni 140 tūkstošus eiro). Jā, kāds varbūt sāks "spēlēt internetā", bet tas nav attaisnojums. Nāvējošas diagnozes gadījumā, mēs taču neatsakāmies ārstēt cilvēkus?! Pat tad, ja atrodamies bezdibeņa malā - mēs vienmēr meklējam risinājumu!

Es nevēlos samierināties ar mirdzošajām izkārtnēm mūsu pilētā, kas izaicina jauniešus, vilina ienākt "uz alus kausu", bet pie izejas "tiek izsniegts" cilvēks ar salauztu likteni!" uzrakstīja Elksniņš Facebook.

Šī gada martā galvaspilsētas pašvaldības deputāti pieņēma lēmumu par visu spēļu zāļu slēgšanu Rīgas teritorijā, izņemot tās, kas atrodas četru un piecu zvaigžņu viesnīcās. Uzņēmumiem tika doti pieci gadi zāļu slēgšanai, līdz ar ko Rīgā tās tiks slēgtas ne agrāk, kā 2024. gadā.

Latvijā dzīvo vairāk nekā 79 tūkstoši cilvēku ar azartspēļu atkarību. No 2020. gada sāks darboties speciāls iedzīvotāju reģistrs – atkarīgie no azartspēlēm varēs iesniegt Loteriju un azartspēļu uzraudzības inspekcijai iesniegumus ar lūgumu neielaist viņus Latvijas azartspēļu iestādēs.

Turklāt kopš pērnā gada Latvijā darbojas uzticības tālrunis 29323202 cilvēkiem, kuri cieš no azartspēļu atkarības un viņu tuviniekiem. Tās ir biedrības "Esi brīvs" un krīzes centra "Skalbes" iniciatīva

Tikmēr azartspēles Latvijā nes arvien lielākus ienākumus. Saskaņā ar Loteriju un azartspēļu uzraudzības inspekcijas datiem, šī gada deviņos mēnešos Latvijā strādājošie azartspēļu organizatori nopelnījuši 225,1 miljonu eiro – par 12,6% vairāk, nekā pērn. Vislielākos ienākumus nozarei atnesuši spēļu automāti – 171,1 miljonu eiro (+9,1%).

Pēc temata

Salaspils novads arī vēlas atbrīvoties no azartspēļu atkarības
Nospēlēsies: spēļu mānijas apkarošana Rīgā Latvijas mērogā ir nekas
Kazino tikai lielajās viesnīcās: vai Saeima ierobežos spēļu biznesu Latvijā
Rīgas dome nolēmusi slēgt galvaspilsētas spēļu zāles

Galvenie temati