18:26 11 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Latvijā
Saņemt īso saiti
33

Nils Ušakovs piekrīt piedalīties Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, ja tiks pieņemti likuma grozījumi, kuri ļaus pašvaldībai strādāt līdz 2025. gadam.

RĪGA, 6. decembris – Sputnik. Eiropas Parlamenta deputāts un bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs apstiprināja, ka ir gatavs piedalīties galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanās, ja tās notiks, paziņoja partijas "Saskaņa" līderis Jānis Urbanovičs telekanālam TV3.

Pēc Urbanoviča sacītā, vakar no rīta viņš runāja ar Ušakovu, un viņš pauda gatavību piedalīties vēlēšanās. Tāpat Urbanovičs paziņoja, ka partija jau ir sākusi "savu spēku inventarizāciju", ņemot vērā iespējamās ārkārtas vēlēšanas.

Uz jautājumu, vai "Saskaņa" plāno piedalīties ārkārtas vēlēšanās vienā sarakstā ar partiju "Gods kalpot Rīgai" (GKR), kā tas bijis agrāk, Urbanovičs atbildēja, ka šādu plānu nav un, visticamāk, nebūs.

Iepriekš kļuva zināms, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija šonedēļ paziņos, vai pastāv tiesisks pamatojums Rīgas domes atlaišanai. Pēc ministrijas vadītāja Jura Pūces domām, Rīgas dome jau otro reizi netiek galā ar savu autonomo funkciju – nodrošināt sadzīves atkritumu izvešanu, tādēļ tai ir jābūt atlaistai.

Saskaņā ar Pašvaldību likumu, dome tiek atlaista ar lēmumu, kura projektu Saeimā iesniedz valdība. Saeima pēc valdības piedāvājuma norīko pagaidu administrāciju un nosaka jaunu vēlēšanu datumu. Ja līdz kārtējām vēlēšanām atliek mazāk nekā 15 mēneši, vēlēšanas netiek rīkotas. Kārtējās pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada jūnija pirmajā sestdienā.

Politiķi jau ir sākuši gatavoties pašvaldības atlaišanas scenārijam, piedāvājot likuma grozījumus, kuri ļaus ievēlēt Rīgas domi uz vairāk nekā piecu gadu termiņu, ja tuvākajā laikā notiks ārkārtas vēlēšanas.

Grozījumi paredz jaunu kārtību gadījumam, ja dome tiek atlaista brīdī, kad līdz tās pilnvaru beigām atliek no 9 līdz 24 mēnešiem. Paredzēts, ka pēc domes atlaišanas jaunās domes pilnvaru termiņā tiks iekļauts gan atlikušais iepriekšējās domes termiņš, gan arī jaunās domes četru gadu pilnvaru termiņš.

Līdz esošās Rīgas domes pilnvaru termiņa beigām šobrīd ir vairāk nekā 9 un mazāk nekā 24 mēneši, tādēļ atlaišanas gadījumā tai tiks piemēroti šie grozījumi.

Saeima 5. decembrī iesniedza tos izskatīšanai atbildīgajās komisijās.

Pēc temata

Ušakovs: no "pilsētas trakajiem" ir vairāk labuma nekā no deputātiem
"Saskaņa" atbalstīja parakstu vākšanu par Saeimas atlaišanu
Revolūcija Rīgā nav izdevusies: esošais mērs saglabāja savu posteni
Burovs sola Rīgai jaunu koalīciju: kas atbalstīs mēru un ko viņi par to saņems

Galvenie temati