19:22 21 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB89.6369
Latvijā
Saņemt īso saiti
Izglītība latviešu valodā - latviskuma stiprināšana vai fašisms? (135)
49

"Mums nav vienalga!" – plakāti ar šādiem lozungiem krievu un latviešu valodā turēja rokās tie, kas ieradās aizstāvēt Latvijas krievvalodīgo tiesības. Rīgas centrā notika "Gaismas gājiens pret tumsu".

RĪGA, 6. decembris – Sputnik. Vairāk nekā 500 cilvēku ceturtdien, 5. decembrī, sapulcējās pie Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas "Gaismas gājienā pret tumsu", lai aizstāvētu izglītību krievu valodā Latvijā, kas, saskaņā ar Latvijas valdības plāniem, tiks iznīcināta līdz 2020. gada beigām.

Участники акции протеста Марш света против тьмы, против перевода всех школ национальных меньшинств на латышский язык обучения у памятника Свободы
Sputnik / Sergey Melkonov
Gājiens par izglītības pieejamību krievu valodā

Gājiens notika mierīgi. Līdzās Latvijas karogam plīvoja Krievijas karogs. Tas liecina tikai par vienu – krievi Latvijā ir pārliecināti, ka krievu valoda un Krievija ir cieši saistītas. Un viņi tic tam, ka Krievija redz krievvalodīgo diskriminācijas problēmu Latvijā.

Uz plakātiem, kurus cilvēki turēja rokās, rakstīts "Mums nav vienalga" – krievu un latviešu valodā. "Stājieties cilvēki zem mūsu ģerboņa, uzvara ir ar mums! Uzvara ir ar mums!" dziedāja sapulcējušies cilvēki. "Rokas nost no krievu skolām!" skandēja viņi.

Латвийцы собрались на марш в защиту образования на русском.
© Sputnik / Sergey Melkonov
Gājiens par izglītības pieejamību krievu valodā

Sputnik Latvija korespondents norāda, ka maršā šoreiz ieradās daudz jauniešu. Daudz skolēnu, sākot ar piektās klases skolēniem.

Atzīmēsim, ka paralēli notika parakstu vākšana Innas Djeri petīcijai par izglītības nacionālo minoritāšu valodās aizsardzību, kurā teikts, ka aizliegums pasniegt krievu valodā pārkāpj ANO Vispārējo konvenciju par nacionālo minoritāšu aizsardzību.

Сбор подписей в защиту образования на языке нацменьшинств.
© Sputnik / Sergey Melkonov
Parakstu vākšana par izglītības pieejamību krievu valodā
Temats:
Izglītība latviešu valodā - latviskuma stiprināšana vai fašisms? (135)

Galvenie temati