16:47 14 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Latvijā
Saņemt īso saiti
27

Bēgļu bērnu fotogrāfijas tirdzniecības centrā Domina Shopping tika izstādītas labdarības akcijas ietvaros, lai savāktu dāvanas bērniem, kuri atrodas kara konfliktu zonās.

RĪGA, 1. decembris – Sputnik. Tirdzniecības centrā Domina Shopping notiekošajā izstādē tika sabojātas 6 no 20 bēgļu bērnu fotogrāfijām, tās aprakstīja ar agresīviem izteicieniem latviešu un angļu valodā, vēsta Lsm.lv.

Labdarības izstādes "Zvaigzne austrumos" mērķis ir dāvanu vākšana bērniem, kuri dzīvo karadarbību zonā vai nabadzības apstākļos. Fotogrāfijās, kuras ir prezentētas izstādes ietvaros, iemūžināti bērni no Sīrijas, Irākas, Sudānas, kā arī bērni, kuri dzīvo Kalkutas graustos Indijā.

Saskaņā ar ANO datiem, puse no kara bēgļiem pasaulē – tie ir bērni, vairāk nekā 10 miljoni bērnu kļuvuši par karadarbību gūstekņiem pasaulē pieaugušo dēļ.

Tiek ziņots, ka akcija notiek jau sesto reizi. Iepriekšējos piecos gados izdevies savākt naudu dāvanām vairāk nekā 18 tūkstošiem bērnu. Ikviens gribētājs var pievienoties akcijai un sagatavot savu dāvanu.

Taču kādam, acīmredzot, šī akcija šķitusi nepareiza. Vandālis apšaubīja to, ka bērniem ir nepieciešamas Ziemassvētku dāvanas, aprakstot fotogrāfijas ar naidīgiem izteicieniem.

Saskaņā ar atsevišķiem datiem, tirdzniecības zāles apsargs redzējis kādu sievieti, kura varētu būt saistīta ar šo incidentu, taču viņš nepaspēja viņu noķert.

Tirdzniecības centra vadība un izstādes organizatori nekavējoties vērsās policijā ar mērķi noķert ļaunprāti. Patlaban notiek izmeklēšana.

Pēc temata

Parīzietes sūdzas par tirgotāju un migrantu uzmācību
The Local: vai medijiem jāstāsta par bēgļu noziegumiem

Galvenie temati