19:10 25 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2152
  • RUB91.6732
Latvijā
Saņemt īso saiti
31

Jūrmalas iedzīvotāji vēlas, lai policisti no slēpņa medītu dedzinātājus, kuri nodedzinājuši dažus desmitus garāžu.

RĪGA, 22. novembris — Sputnik. Jau divdesmit garāžu īpašnieki un nomnieki Jūrmalā ir cietuši no nezināmo dedzinātāju vai dedzinātāja darbībām, vēsta Mixnews.lv.

Tikai ceturtdien, 21. novembrī, ļaundari sadedzināja 4 garāžas. Ugunsgrēkā arī nodega retromotocikls ar ratiņiem.

Meža ugunsgrēks Krasnojarskas novada Bogučanskas rajonā no lidmašīnas Be-200 borta
© AFP 2019 / HO/Press-service of Russia's Krasnoyarsk Krai's forestry ministry

Cietušie garāžu īpašnieki un nomnieki uzskata, ka dedzināšanas iemesls ir problēmas, kas pirms vairākiem mēnešiem radušies starp garāžas kooperatīva iepriekšējiem un pašreizējiem īpašniekiem. It kā viena no konflikta pusēm provocējot citu, mēģinot sasniegt savus mērķus.

Garāžu īpašnieki ir sašutuši par policistu bezdarbību. Viņi domā, ka policistiem ir laiks organizēt pie kooperatīva slēpni, lai beidzot noskaidrotu noziedzniekus un izbeigt ar dedzināšanu. Turklāt, pēc garāžu kooperatīva domām, policistiem vajadzēja organizēt dežūras vēl pēc pirmās dedzināšanas, negaidot, kamēr noziedznieki aizdedzinās tik daudz garāžu.

Tikmēr policisti uzsāka četrus kriminālprocesus par svešas mantas bojāšanu. Valsts policija veic izmeklēšanu, bet nav nekādu pierādījumu tam, ka aizdedzināšanas savā starpā nav. Turklāt nav pat aizdomās turamo.

Pie tam policisti uzsver, ka ne visi sašutušie garāžu īpašnieki ir vērsušies ar iesniegumiem kārtības sargājošās institūcijās. Lai gan to var izdarīt jebkurā laikā Jūrmalas policijas iecirknī. Iecirknī gaida tos, kam ir kaut kāda informācija par dedzināšanu.

Tāpat policisti diemžēl nevar prognozēt, vai garāžu dedzināšana turpināsies vai ļaundari beidzot apstāsies.

Galvenie temati