01:44 28 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0991
  • RUB78.1096
Latvijā
Saņemt īso saiti
16

Astoņi no desmit cilvēkiem aptaujas laikā paziņoja, ka lietā par lielveikala Maxima sabrukumu diez vai uzvarēs taisnīgums.

RĪGA, 21. novembris – Sputnik. Pirms četriem gadiem tiesa pirmo reizi tikās sēdē, lai iesāktu apjomīgās lietas izskatīšanu par lielveikala Maxima sabrukšanu Zolitūdē, taču spriedumi joprojām nav paziņoti.

Kantar TNS aptauja Latvijas iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem liecina, ka vien nedaudz cilvēku tic, ka taisnīgums gūs virsroku. Rezultātus publicē skaties.lv.

Tikai 9% respondentu atbildēja, ka traģēdijā vainīgie saņems taisnīgu sodu.

Absolūtajam vairākumam (80%) ir pretējs viedoklis.

Katrs desmitais (11%) nespēja sniegt konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Protesti piemiņas pasākumu vietā

Zolitūdes traģēdija notika pirms sešiem gadiem – 2013. gada 21. novembrī. Lielveikala ēkas sabrukšanas rezultātā bojā gāja 54 cilvēki.

Saskaņā ar speciālistu slēdzienu, par sabrukšanas iemeslu kļuva kļūdas pieļautās jumta konstrukciju noslogošanas aprēķinos.

Šoreiz protesta kārtā pret kriminālprocesa ievilkšanu biedrība "Zolitūde 21.11" nerīkos atceres pasākumus Maximas sabrukšanas gadadienā. Tā vietā biedrības pārstāvji sapulcēsies traģēdijas vietā un atnesīs plakātus, ko izmantoja protesta akcijas laikā pie Rīgas Pārdaugavas tiesas nama šī gada oktobrī ar aicinājumu paātrināt lietas izskatīšanu.

Pēc temata

Traģēdija Zolitūdē: diena, kas mainīja cilvēkus
Atceres pasākumu vietā protesti: Zolitūdes traģēdijas gadadiena
Zolitūdes traģēdijas lieta: kādus sodus pieprasa prokurori

Galvenie temati