11:07 28 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0991
  • RUB78.1096
Latvijā
Saņemt īso saiti
108

Cilvēki politiķiem traucē, viņi vēlas tikai poligonus veidot, bet pie Krievijas robežas uzbūvējuši žogu, lai arī Latvijai neizdosies izķepuroties no parādiem bez Krievijas, bija sašutusi mītiņa dalībniece.

RĪGA, 10. novembris — Sputnik. Mediķu un administratīvi teritoriālās reformas pretinieku protesta akcijā kāda tās dalībniece pauda negaidītu viedokli par to, kas patiesībā ir Latvijas ienaidnieks un kas varētu tai palīdzēt.

Šonedēļ pie Saeimas ēkas vienlaikus noritēja divas protestu akcijas: mediķi iebilda pret nepietiekamo veselības aprūpes finansējumu un pieprasīja solīto algu pieaugumu, bet pašvaldību pārstāvji protestēja pret administratīvi teritoriālās reformas projektu.

Mediķu protesta akcija pie Saeimas ēkas Rīgā
© Sputnik / Sergey Melkonov

Abu akciju dalībnieki neko nepanāca: politiķi atvainojās ārstiem par to, ka velti solījuši algu pieaugumu, un ar balsu vairākumu atbalstīja administratīvi teritoriālo reformu pirmajā lasījumā. Starp tiem, kuri ieradās pie Saeimas 7.novembrī, bija arī Inese no Jūrmalas. Viņa izteica savas domas par to, kam patiesībā izdevīga novadu reforma un pārējās politiķu darbības.

"Ja mēs to visu tā dziļāk paskatāmies, tad dotajā brīdī Latvijas ārējais parāds, kopējais, ne tikai kā valsts, bet arī privātpersonu, ir 40 miljardi. To var smuki apskatīties, ir pieejama tāda lapa. Saprotiet, mūsu mazā valstiņa ir parādā pārējiem četrus budžetus. Kā jūs iedomājaties, kādas vairs šeit ir mūsu noteikšanas tiesības vai kādas vispār reformas iespējamas šajā valstī?

Protams, ka mēs esam vienkārši ietekmes zona citiem ieinteresētajiem, kas mūs tagad var izmantot saviem mērķiem... Es domāju, ka, protams, visa šī teritoriālā reforma manā uztverē, atbilst Pabrika kunga vēlmēm – viņš pats ziņoja, ka mums Latvijā vajag katrā novadā pa poligonam. Es domāju, lai varētu veiksmīgi attīstīt poligonus, vienkārši no turienes vajag izdzīvot cilvēkus, jo viņi katrā ziņā traucēs. Bez tam vienā intervijā viņš tik skarbi izteicās, teica, "tos vecos jau mēs nevaram tā kā izdzīt, mēs viņiem atļausim tur nomirt". Es domāju, tas vairs pat nav cinisms, tas ir reāls genocīds pret valsti.

Es domāju, kamēr mēs dzīvosim tā, kā mums ir, no tiem parādiem mēs reāli ārā netiksim. Mums nekādā veidā netiek atbalstīta nekāda ražošana vai kaut kādā veidā nopelnīt. Viss mums tikai samazinās, ne mums tranzīts, ne kaut kas...

Protams, tas, ka lielākais ienaidnieks mums esot Krievija. Es domāju, tā bija vienīgā iespēja atrauties no tiem parādiem. Krievija ir milzīgs tirgus. Viņa mums ir garākā robeža. Kāpēc mēs taisām tur sētu, izdodam miljonus? Labāk uzceļam tur cūku fermas, pārdodam viņiem gaļu un nopelnām? Nu, man tā liekas..." viņa pastāstīja.

Pēc temata

Keris: mediķiem nav jāstāv ar izstieptu roku
Tukši vārdi aizvaino: Levits grasās palīdzēt mediķiem
Dzeņi ir īpaši aktuāli: mediķu vietā nauda tikusi ornitologiem
Pikets pie Saeimas: mediķi apglabāja politiku un sāka dziedāt

Galvenie temati