22:36 31 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Latvijā
Saņemt īso saiti
145

Pēc gandrīz divām nedēļām pēc oficiālas Konstantinopoles patriarhāta jurisdikcijas paralēlās pareizticīgās struktūras reģistrācijas Latvijā LPB sniegusi skaidrojumus par to, no kurienes ir radusies šī otrā baznīca un kāds tai ir sakars ar pareizticību.

RĪGA, 7. novembris – Sputnik. Latvijas pareizticīgās baznīcas sinode sniegusi skaidrojumu sakarā ar vēl vienas pareizticīgās organizācijas oficiālo reģistrāciju Latvijā. Teksts ir publicēts LPB mājaslapā.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, 24. oktobrī Tieslietu ministrija oficiāli reģistrējusi Latvijas pareizticīgo autonomo baznīcu Konstantinopoles patriarhāta jurisdikcijā (LPAB). Oficiālās LPB reakcijas trūkuma dēļ mediji sāka spriedelēt par to, ko šī reģistrācija varētu nozīmēt Latvijas pareizticīgo kopienai. Parādījās sarunas, ka pareizticīgo kopienu Latvijā mudinās pāriet pie Konstantinopoles omofora.

LPB sinode ir neapmierināta ar šīm baumām un uzsver, ka tie mulsina draudzes locekļus. Tādēļ tā arī nolēmusi sniegt attiecīgu skaidrojumu.

Pirmām kārtām LPB atgādina, ka jaunās organizācijas vadītājs Viktors Kontuzorovs tika izslēgts no pareizticīgās baznīcas jau 1997. gadā sakarā ar "Dieva zaimošanu un vēršanos pret pareizticību".

"Kopš tā brīža un līdz pat šai dienai Viktors Kontuzorovs nav uzskatāms par pareizticīgo un viņam nav nekādas saistības ar Svēto Pareizticību," teikts skaidrojumā.

LPB uzsvēra, ka tai nav nekā kopīga ar LPAB, un tās reģistrācija nekādā veidā neietekmē LPB stāvokli.

"Visas izplatītas ziņas par mūsu Baznīcas pāreju vai pārcelšanu uz Konstantinopoli ir uzskatāmas par nepatiesām un melīgām, ko radījušas Pareizticībai naidīgas personas un nekritiski izplatījuši plašsaziņas līdzekļi," teikts paziņojumā.

Latvijas pareizticīgā baznīca aicina neticēt šīm provokatīvajām baumām, kuras ir virzītas ne vien pret LPB, bet arī "pret katru pareizticīgu cilvēku Latvijā".

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, LPAB arī ir neapmierināta ar žurnālistu izdarīto: pagājušajā nedēļā bijušais eirodeputāts Andrejs Mamikins publicēja LPAB vēstuli portāla "Argumenti ņedeļi" vadībai, kurā teikts, ka pret šo mediju iesniegta prasība tiesā par apmelošanu. Portāls publiskoja anonīmu komentāru ar ārkārtīgi neglaimojošu LPAB vadītāja Viktora Kontuzorova raksturojumu, par ko autonomā baznīca prasa no žurnālistiem 10 tūkstošus eiro.

Pēc temata

Novāciet savas netīrās rokas no baznīcas: Andrejs Mamikins aizstāv LPB
Latvijas iedzīvotājiem aizliegts apmeklēt Ukrainas jaunās baznīcas dievnamus
Krievijas Pareizticīgā baznīca: "Apvienošanās sinode" Kijevā – "bandītu bars"
Kā PSRS laikos: Krievu pareizticīgā baznīca sašutusi par nodzīvojuma cenzu LPB hierarhiem

Galvenie temati