15:50 04 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Latvijā
Saņemt īso saiti
65

No 2020.gada bezdarba pabalsts tiks izmaksāts astoņus mēnešus: pirmos divus mēnešus – 100% apmērā no aprēķinātā, nākamos divus – 75% apmērā, vēl divus – 50% apmērā, bet pēdējos divus mēnešus – 45% apmērā.

RĪGA, 1. novembris — Sputnik. No 1.janvāra par vienu mēnesi tiks samazināts bezdarbnieku pabalsta izmaksas periods – no deviņiem līdz astoņiem mēnešiem. To paredz 30.oktobrī konceptuāli atbalstītie likuma "Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam" grozījumi, kas ietverti nākamā gada valsts budžeta likumprojektu paketē, vēsta reitingi.lv.

Patlaban bezdarba pabalsts tiek aprēķināts proporcionāli darba stāžam un sociālā nodokļa iemaksu apjomam. Jo lielāka oficiālā alga, jo lielāks būs pabalsts.

Visiem bezdarbniekiem, neatkarīgi no stāža, pabalsts tagad tiek izmaksāts deviņus mēnešus: pirmos trijus mēnešus — 100% apmērā, nākamos trijus — 75% apmērā, pēdējos – 50% apmērā no aprēķinātās summas.

No 2020.gada Nodarbinātības valsts aģentūrā reģistrētie bezdarbnieki saņems pabalstu tikai astoņus mēnešus. Pirmos divus mēnešus pabalsts tiks izmaksāts pilnā apmērā, nākamos divus – 75% apmērā, nākamos – 50% apmērā, bet pēdējos divus mēnešus – 45% apmērā no piešķirtā pabalsta.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras dati liecina, ka vidējais bezdarba pabalsta saņemšanas periods sastāda 4,4 mēnešus, tas ir, pārsvarā bezdarbnieki sameklē darbu pirms pabalsta izmaksu perioda beigām.

Labklājības ministrija, grozījumu iniciators, atzīmēja, ka izmaiņas ierosinātas, lai motivētu iedzīvotājus ātrāk un efektīvāk atgriezties darba tirgū un iekļauties pilnvērtīgas sociālās apdrošināšanas sistēmā. Tādējādi mazināsies darba spēka trūkums, kā arī valsts budžeta izdevumi sociālajai apdrošināšanai.

Jauno kārtību plānots piemērot personām, kas saņems bezdarbnieka statusu no 2020.gada 1.janvāra.

Otrajā lasījumā Saeima izskatīs piedāvājumu 1.novembrī, galīgais, trešais lasījums paredzēts 13.novembrī.

Pēc temata

Reirs apsolīja, ka 270 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju sāks maksāt vairāk nodokļu
Kā iekārtot darbā invalīdus: Latvijā var ieviest kvotas
Petraviča: Labklājības ministrija saņēmusi "apaļu nulli"
Sadzīt bezdarbniekus likt šprotes un šantažēt ar pabalstu: kā Latvijā meklē kadrus

Galvenie temati