03:04 09 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.1866
  • RUB88.7408
Latvijā
Saņemt īso saiti
36

Vizītes laikā Latvijas prezidents Egils Levits veiks oficiālas tikšanās ar virkni politiķu, tostarp ar Japānas premjerministru Sindzo Abi.

RĪGA, 20. oktobris – Sputnik. Šodien, 20. oktobrī, Latvijas prezidents Egils Levits kopā ar savu sievu Andru Levitu devies uz Japānu, kur nākamnedēļ piedalīsies imperatora Naruhito un imperatores Masako kronēšanas ceremonijā, raksta Tvnet.lv.

Pirmdien Levits viesosies Tokijā, kur notiks svinīgā kronēšanas ceremonija, kā arī notiks tikšanās ar oficiālajām personām, tostarp Japānas premjerministru Sindzo Abi, Japānas un Latvijas parlamentārās sadarbības grupas priekšsēdētāju Hirofumi Nakasoni un Latvijas goda konsulu Osakā Tamio Išibaši.

Tikšanās notiks arī ar Rumānijas prezidentu Klausu Verneru Johanisu. Vaseda Universitātē notiks tikšanās ar augstskolas prezidentu Ajdži Tanaku.

Izņemot to, Latvijas vēstniecībā Japānā ieplānota Latvijas prezidenta tikšanās ar Japānas latviešu kopienas pārstāvjiem un japāņu apvienoto kori "Gaisma". Savukārt Vaseda Universitātes muzejā Levits vadīs lekciju "Latvijas skatījums uz mūsdienu izaicinājumiem, ar ko sastopas demokrātiskās iekārtas".

Levits viesosies Japānā līdz 25. oktobrim, viņa prombūtnes laikā prezidenta pienākumus izpildīs Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, savukārt viņas prombūtnē – Dagmāra Beitnere-Le Galla.

Pagājušajā nedēļā Japāna plosījās postošs taifūns "Hagibis", pēc kura pilsētas pāršalca lietusgāzes un vētra. Spēcīgās stihijas rezultātā bojā gājuši 79 cilvēki, vēl 8 skaitās bezvēsts pazuduši, cietušo skaits pietuvojies 400.

Pēc temata

No Latvijas brauc pat uz Japānu: dzīvnieki emigrē no Rīgas Zooloģiskā dārza
Sūtījumi uz Latviju no Japānas tiks vesti tranzītā caur Krieviju

Galvenie temati