09:18 30 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Latvijā
Saņemt īso saiti
27

Mediķu arodbiedrība rīkos plašas protesta akcijas: brīdinājuma streiku, ielu gājienu, piketu un prasību Satversmes tiesā.

RĪGA, 16. oktobris — Sputnik. Veselības ministre Ilze Viņķele saprot protestu akcijas pieteikušo mediķu sašutumu un objektīvo nepieciešamību palielināt algas, vēsta TVNet.

Vakar Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) apsolīja organizēt plašas daudzpakāpju protesta akcijas: brīdinājuma streiku, ielu gājienu, piketu un iesniegs prasību Satversmes tiesā.

Viņķele uzskata, ka sāpīgākais esot tas, ka Saeima apsolījusi palielināt mediķu atalgojumu, zinot, ka nespēs solīto pildīt.

"Es šādus solījumus nedodu un iesaku to nedarīt arī kolēģiem politiķiem," teica ministre.

Viņa uzsvēra, ka tiesiskā valstī ir pieņemama jebkāda viedokļa paušanas un protesta forma, ja tā aktualizē tēmu un atspoguļo cilvēku gatavību aizstāvēt savas tiesības.

"Es saprotu nozares cilvēku sašutumu, un gan domās, gan garā esmu kopā ar kolēģiem, kuri ir vienojušies par protesta akcijām," teica Viņķele.

Politiķe piebilda, ka nākamajā gadā valsts budžetā veselības nozarē algu palielināšanai ieplānoti papildu 42 miljoni eiro – vairāk nekā citās nozarēs, taču nepietiekami, lai izpildītu Saeimas apstiprinātā likuma normas, tam pietrūkst 78 miljonu eiro.

"Ja Saeimā nenotiks brīnums un netiks rasti trūkstošie 78 miljoni eiro, tad ministrijai būs jāvienojas kopā ar nozares pārstāvjiem, kā godīgāk sadalīt papildu 42 miljonus eiro," sacīja ministre.

Viņa konstatēja, ka skaidrība parādīsies, kad Saeima nobalsos par valsts budžeta likumprojektu otrajā lasījumā. Līdz tam brīdim notiks konsultācijas par ļaunāko scenāriju, taču jebkurā gadījumā ir skaidrs, ka atalgojums tiks palielināts Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta un stacionāru darbiniekiem, kā arī pieaugs kapitācijas nauda ģimenes ārstiem.

"Bet tas nenozīmē, ka arī citiem nevajag," piebilda veselības ministre.

Pēc temata

Ārsts no Valkas aicinājis pacientus vērsties pie ministres
"Arī politiķi ir cilvēki": piemaksai deputātiem nauda ir atrasta, bet pedagogiem – ne
Ārsts: politiķiem nav vajadzīga pašu tautas veselība
Neizskatās, ka Latvija kaut ko sasniegusi 30 gadu laikā: kas nav kārtībā ar budžetu 2020

Galvenie temati