22:14 07 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.1938
  • RUB88.8807
Latvijā
Saņemt īso saiti
Izglītība latviešu valodā - latviskuma stiprināšana vai fašisms? (135)
46

Konsultatīvās padomes mazākumtautību izglītības jautājumos jaunajā sastāvā nav iekļauts neviens krievu vecāku ieteiktais pārstāvis. Demonstrējot protestu, aktīvisti organizēja zibakciju pie ministrijas ēkas.

RĪGA, 09. oktobris — Sputnik. Izglītības un zinātnes ministrija nav vēlējusies iekļaut Konsultatīvajā padomē mazākumtautību izglītības jautājumos nevienu krievu vecāku izvirzīto pārstāvi. Vēl vairāk. Viņiem netika dota iespēja piedalīties padomes sēdē pat kā klausītājiem, paziņoja Jūrmalas domes deputāte, juriste Elizabete Krivcova savā lapā Facebook.

"Toties padomē ir ierēdņi, pētnieki un 6% mazākumtautību pārstāvji – poļu kopiena, ebreju kopiena un čigānu asociācija. Nav saprotams, kur ir krievu kopiena, ukraiņi un baltkrievi.

Vārdu sakot, padome nepārstāv nevienu, un to mēs šodien viņiem paziņojām," uzrakstīja Krivcova.

Demonstrējot protestu, aktīvisti organizēja zibakciju – viņi izgāja pie ministrijas ēkas ar aizlīmētām mutēm.

Elizabete Krivcova pastāstīja Sputnik Latvija, ka līdz ar citiem vecāku pārstāvjiem uzrakstījusi lūgumu iekļaut viņu padomes sastāvā, taču atbildi nav saņēmusi. Latvijas krievu kopiena atbalstīja Krivcovas kandidatūru, taču arī viņiem neatbildēja. Atbilde netika saņemta arī uz lūgumu ļaut piedalīties sēdē kā klausītājiem.

Konsultatīvās padomes mazākumtautību izglītības jautājumos sēde notika pirmo reizi pēc vairāk nekā gadu ilga pārtraukuma. Iepriekš Latvijas Krievu skolu atbalsta asociācijas pārstāvis Konstantīns Čekušins atzīmēja, ka padome maldina sabiedrību, palīdzot ministrijai radīt diskusijas šķietamību.

Temats:
Izglītība latviešu valodā - latviskuma stiprināšana vai fašisms? (135)

Pēc temata

Mitrofanovs par skolu boikotu: vispirms – vienu dienu, pēc tam – beztermiņa streiks
Bērnus neatdosim: krievi aizstāv dzimto valodu
Krievu bērniem būs sliktāk, taču kam tas rūp: Saeimā apsprieda izglītības reformu
Valsts un valoda jauniešiem Latvijā ir vienaldzīga

Galvenie temati