19:15 11 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Latvijā
Saņemt īso saiti
NATO austrumu flangā (210)
264

NATO karavīri Latvijā fotografējas mācībās un sūta bildes nepazīstamām sievietēm Tinder, norāda savas adreses pirkumiem Internetā un pat ir gatavi atstāt savu dienesta posteni randiņa dēļ.

RĪGA, 3. oktobris – Sputnik. NATO karavīri, kuri dienē Latvijā, mācībās spēlē mobilajos tālruņos un viegli atklāj slepenu informāciju – pie šāda secinājuma nonākuši NATO Stratēģisko komunikāciju centra eksperti, kuri veica eksperimentu, raksta vācu avīze Der Tagesspiegel, raksta tulkojumu krievu valodā sniedz InoTV.

Pērn NATO eksperti izveidoja viltus mājaslapu, kas esot paredzēta militārpersonu komunikācijai, kā arī piereģistrēja sieviešu profilu iepazīšanās lietotnē Tinder. Speciālisti vēlējās noskaidrot, cik viegli ir dabūt informāciju no karavīriem, kuri dienē starptautiskā bataljonā.

Secinājumi bija diezgan skarbi: lai iegūtu karavīru kontaktus vai pat viņu dzīvesvietas adresi, lieli pūliņi nebija nepieciešami. Tas pats attiecas arī uz privātiem attēliem, kuri tika uzņemti mācību laikā. Viltus mājaslapā karavīri pļāpāja par armiju, laikapstākļiem un dzīvi. Daži pasūtīja turpat t-kreklus un norādīja piegādei savu mājas adresi. Tinder karavīri sarunājās ar sievietēm un rādīja viņam fotogrāfijas, kurās viņi ir iemūžināti uniformā. Savukārt divi karavīri pat bija pametuši savu dienesta posteni, lai tiktos ar sievietēm, ar kurām bija iepazinušies lietotnē.

Pēc NATO Stratēģisko komunikāciju centra vadītāja Jāņa Sārta sacītā, ir nepieciešams analizēt situāciju un jāizstrādā stratēģijas, lai uzvarētu virtuālajās kaujās, kuras bieži paliek neatpazītas. Ar sarīkoto testu viņi vēlējās parādīt, ko var panākt ar vienu vienīgu viedtālruni. "Mēs gribam visus sapurināt," atzīmēja Sārts.

NATO eksperti Rīgā pārbauda daudzus forumus un portālus un cenšas atklāt mērķtiecīgu iejaukšanos. Taču informācijas karš Rīgā tiek tikai pētīts un iespēju robežās dokumentēts, taču tas ne vienmēr paredz pretdarbību, teikts rakstā.

Temats:
NATO austrumu flangā (210)

Pēc temata

NATO parādīja zobus: ASV karavīri neuzticas Latvijas zobārstiem
"NATO karavīri dzer pienu no krūzēm ar Hitleru?" Antifašists sašutis par gadatirgu Valgā
"Aizvainojošs izsmiekls": kareive stāsta, kam NATO vajadzīgi karavīri no Baltijas valstīm

Galvenie temati