01:47 06 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1854
  • RUB86.3692
Latvijā
Saņemt īso saiti
26

Liepājas dome atsakās apvienoties ar apkārtējiem novadiem un ir gatava nonākt līdz Satversmes tiesai.

RĪGA, 19. septembris — Sputnik. Liepājas pašvaldība izskata iespēju vērsties Satversmes tiesā, ja administratīvi teritoriālā reforma tiks īstenota esošajā versijā, kas paredz Liepājas apvienību ar apkārtējiem novadiem, norāda Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis intervijā Rietumu radio.

Neskatoties uz pašvaldību iebildumiem, valdība šonedēļ atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piedāvāto novadu reformu.

" Liepāja vienmēr ir bijusi valsts nozīmes pilsēta, un mums ir ļoti svarīgi, ka mēs to saglabājam, gan pilsētas attīstības stratēģijas dēļ, kas tomēr ir atšķirīga no lauku teritorijas, gan pieejamo [Eiropas Savienības] fondu finansējuma dēļ - tie fondi, kas ir paredzēti pilsētām atšķiras no tiem, kas paredzēti lauku novadiem," viņš sacīja.

Vilnītis atzīmēja, ka pastāv daudz ekonomisku iemeslu viņa iebildumam Liepājas un apkārtējo novadu apvienošanai. Tāpat Vides ministrijas veiktās konsultācijas ar pašvaldībām, pēc viņa domām, "notikušas nepareizi".

" Liepājā netika protokolēti izteiktie ierosinājumi, piezīmes, redzējumi. Mēs lūdzām parādīt protokolu ar cerību, ka tas ir viss piefiksēts, taču saņēmām atbildi, ka ministrija veikusi tikai piezīmes. Faktiski, tas nozīmē, ka šādu protokolu nav, līdz ar to konsultācijas ir noritējušas tikai kā prezentācija, ķeksīša pēc. Tā, protams, nav normāla sarunu procedūra," sacīja Vilnītis.

Pēc viņa vārdiem, Liepājas pašvaldība skaidrošot savu pozīciju arī Saeimas deputātiem, taču gadījumā, ja Liepājas viedoklis netiks ņemts vērā, pēdējais solis būs vērsties Satversmes tiesā.

"Ja mums tomēr būs jātiesājas ar atbildīgo ministriju un arī tai skaitā valdību, tādā gadījumā šie argumenti Liepājai būs par labu," sacīja Vilnītis.

Vienlaikus viņš atzīmēja, ka neatbalsta vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūce atkāpšanos, par kuru nobalsoja Pašvaldību savienība.

" Vienīgais ieguvums, ko es šeit redzu, ir laika novilcināšana. Kad ministrs būtu demisionējis, viņa vietā nāktu cita amatpersona, un mēs dialogu atkal sāktu no jauna. Es ļoti vēlētos šo diskusiju turpināt," uzsvēra Liepājas mērs.

Pēc temata

Kariņš: novadu reforma nāks par labu iedzīvotājiem
Valainis: Pūces novadu reformu citi ministri neatbalsta
Latvijā būs vairāk pilsētu

Galvenie temati