11:16 02 Decembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Latvijā
Saņemt īso saiti
Baņķieru nedienas Latvijā (92)
40

Pēdējo piecu gadu laikā šis ir otrs lielākais naudas sods par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma pārkāpumiem.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) piemēro AS PrivatBank sodu 1 miljonu eiro apmērā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas (NILLTPFN) normatīvo aktu prasību pārkāpumiem, ziņo FKTK mājaslapa.

Tiek apstiprināts, ka pārbaudes gaitā FKTK speciālisti ir konstatējuši vairākus pārkāpumus, kas saistīti ar iekšējās kontroles sistēmu, klientu bāzes riskiem un to pārvaldību. Pārkāpumi liecina, par nopietniem pārkāpumiem bankas iekšējā sistēmā NILLTPFN jomā.

Pēc komisijas datiem, bankas iekšējā kontroles sistēma nenodrošināja klienta padziļinātās pārbaudes nepārtrauktību. Banka nepievērsa pietiekamu uzmanību tam, lai noskaidrotu, vai klienta norādītais beneficiārs atbilst reālajam, kā arī dažos gadījumos nav veikusi pietiekamā apjomā klientu un līdzekļu pārbaudi to kontos.

Pēc FKTK pārbaudes rezultātiem bankai ir jāsniedz pasākumu plāns noteikto tiesisko pienākumu veikšanai un konstatēto pārkāpumu un trūkumu novēršanai, jāveic plānā paredzētie pasākumi, kā arī jāmaksā soda nauda 1 019 319 eiro apjomā. Bankai piemērotais naudas sods ir 90% no maksimālā likumā norādītā apmēra – 10% no Bankas kopējā gada apgrozījuma.

Šis nav pirmais sods, ko piemēro PrivatBank par NILLTPFN normatīvo aktu un līkuma "Par kredītiestādēm" prasību pārkāpšanu: 2015. gadā banka tika sodīta par diviem miljoniem eiro par dalību "Moldovas landromāts" shēmā.

Pēc Finanšu nozares asociācijas datiem, PrivatBank zaudējumi 2019. gada pirmajā pusgadā bija 706,3 tūkstoši eiro. Saskaņā ar socioloģiskās aptaujas datiem, ko veica SKDS pēc aģentūras LETA pasūtījuma 2019. gada sākumā, PrivatBank pakalpojumus pēdējā gada laikā izmantoja 2,8% Latvijas iedzīvotāju.

Temats:
Baņķieru nedienas Latvijā (92)

Pēc temata

Cīņa ar ēnu: kas stāv aiz Latvijas finanšu sistēmas kapitālremonta
Latvija iesaldējusi 90 miljonus eiro no ABLV. Netīro naudu likvidatori nav atraduši
Cīņa ar naudas atmazgāšanu saasinās: uzmanība tiks pievērsta NVO
Nemiro padoms Daugavpilij: nevajadzēja turēt naudu PNB Bankā

Galvenie temati