02:22 27 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Latvijā
Saņemt īso saiti
26

Kā tagad Rīgā izvedīs atkritumus, kādas kompānijas ar to nodarbosies, un kas jādara Latvijas galvaspilsētas iedzīvotājiem, kur jāgriežas.

RĪGA, 16. septembris – Sputnik. Kopš svētdienas, 15. septembra, atkritumus Rīgā izved atbilstoši ārkārtas situācijas pagaidu plānam.

Iepriekš Latvijas Valdība atbalstījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto lēmuma projektu par ārkārtas situācijas izsludināšanu Rīgas atkritumu apsaimniekošanā. Valsts kancelejas juristi un Tieslietu ministrijas eksperti ieteica izsludināt ārkārtas situāciju kā vienīgo pareizo lēmumu.

Valdības rīkojums liek Rīgas domei vienoties ar uzņēmumiem, kuri apstiprinājuši savu gatavību sniegt atkritumu izvešanas pakalpojumu Rīgā, par pakalpojumu turpināšanu no 15. septembra.

Valdības rīkojums paredz, ka par potenciālajiem zaudējumiem, kuri var tikt radīti fiziskajām un juridiskajām personām ārkārtas situācijas režīma laikā, atbildību nes Rīgas dome.

Rīgas dome organizēja pārrunas ar kompānijām, kuras iepriekš sniedza atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Rīgā. Pārrunu laikā trīs no četrām kompānijām – "Clean R", "Eco Baltia vide" un "Lautus" – piekrita turpināt sniegt savus pakalpojumus galvaspilsētā. Kopumā šie operatori iepriekš nodrošināja atkritumu izvešanu no 96% Rīgas teritorijas, šo kompāniju klientiem nemainīsies pakalpojumu tarifs un citi nosacījumi.

Problēma ir ar atlikušajiem 4% Rīgas teritorijas. Tur iepriekš strādāja "Pilsētvides serviss". Taču "Pilsētvides serviss" vairs negrasās turpināt atkritumu izvešanu Rīgā. Tādēļ apkalpošana pāriet "Clean R" un "Eco Baltia vide" pārziņā.

"Clean R" apkalpos juridiskās personas, savukārt "Eco Baltia vide" – privātmājas. Privātmāju iedzīvotājiem nekas nemainīsies cenu ziņā, turklāt viņiem nevajadzēs pārslēgt līgumus.

Jautājumu un problēmu gadījumā Rīgas iedzīvotājus aicina zvanīt pa tālruni 67 474 700. Zvani tiek pieņemti pirmdien no plkst. 8:30 līdz 18:00, otrdien, trešdien un ceturtdien – no 8:30 līdz 17:00 un piektdien – no 8:30 līdz 16:00.

Tāpat visu interesējošo informāciju var saņemt e-pastā, nosūtot vēstuli uz elektronisko adresi atkritumi@riga.lv.

Pēc temata

Burovs pastāstīja par centieniem izvairīties no atkritumu haosa galvaspilsētā
Rīgā atkritumu krīzes dēļ grib izsludināt ārkārtas stāvokli
"Mamma Rēzeknē visu zināja": kā noslēdza līgumu par atkritumu izvešanu Rīgā
Rīgas domē radies apjukums saistībā ar atkritumu izvešanas tarifiem: vai nu 9% vai nu 83%

Galvenie temati