12:51 15 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Latvijā
Saņemt īso saiti
78

Sieviete ieslēgusi bērnam dziesmu latviešu valodā Youtube servisā un šausminās – izrādās, videohostings ļoti slikti pārvalda valsts valodu.

RĪGA, 15. septembris — Sputnik. Jaunā māmiņa noklausījusies Renāra Kaupera dziesmiņu "Joka pēc Alfabēts", un saskārusies ar īstu šoku un atklāsmi, vēsta Bb.lv.

Pārraides Bez Tabu "Sūdzību dēlī" latviete Laine pastāstīja par savu sašutumu. Nesen viņa kopā ar savu gadu veco mazuli noklausījusies Youtube Renāra Kaupera dziesmiņu "Joka pēc Alfabēts". Viss būtu bijis kārtībā, taču videohostings pēc dziesmas noslēguma automātiski ieslēdza citas bērnu dziesmas latviešu valodā.

Tikai latviešu valoda dziesmās ir "lauzīta", stāsta Laine. Pie tam viņa sašutusi par to, ka dziesmu teksts ekrāna apakšdaļā ir raibs no kļūdām – tajā trūkst mīkstinājuma zīmju.

Sašutusī māmiņa nekavējoties paziņoja: tagad viņai esot skaidrs, kāpēc bērni Latvijā neprot pareizi runāt un rakstīt valsts valodā.

"Tad brīnās, ka bērni runā un raksta nepareizi, ja tik pieejamā vietā valodu māca nepareizi," Sūdzību dēlī rakstīja Laine.

Tiesa, jāpiebilst, ka komentāru autori viņu mazliet aprāja un atgādināja, ka ir pārsteidzīgi uzticēt bērna apmācību Youtube.

Atgādināsim, ka iepriekš Latvijas prezidents Egils Levits sūkstījās par to, ka valsts valodā Latvijā runā tikai 60% iedzīvotāju. Viņš atzīmēja, ka kopīgas valsts veidošanai visiem jārunā vienā valodā.

Viņš uzsvēra: atbildība par to, vai bērni pārvalda latviešu valodu, gulstas uz viņu vecākiem. Tātad, viņaprāt, valsts valodas mācībām ir jāsākas ģimenē.

Pēc temata

Vai Latvijā vajadzīga krievu valoda: atbildi sniedza latviešu skolēni
Levits: latviešu valodā runā divas trešdaļas iedzīvotāju – tas ir absurds
Latvieši Twitter tīklā šokēti: 86% skolēnu izvēlas krievu valodu
Riebīgās nacionālistu plāksnītes un latviešu valoda visur: Lindermans par "atpalikušo Latviju"

Galvenie temati