04:03 12 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Latvijā
Saņemt īso saiti
74

Saeimas deputāti lemj, vai ārvalstīs dzīvojošie Latvijas pilsoņi varēs saņemt iespēju piereģistrēt dzīves vietu Latvijā.

RĪGA, 13. septembris — Sputnik. Latvijas Saeima pirmajā lasījumā apstiprinājusi grozījumus Dzīvesvietas deklarēšanas likumā, kuri paredz iespēju saglabāt reģistrāciju Latvijā uz ārzemēm aizbraukušajiem iedzīvotājiem, vēsta Saeimas vietne.

Grozījumi nepieciešami, ņemot vērā likumu par diasporu, kas stājies spēkā šī gada janvārī. Plānots, ka tas nodrošinās reemigrācijas procesu.

Patlaban cilvēks, kurš pārcēlies uz dzīvi ārzemēs un norādījis savu jauno adresi citā valstī, zaudē reģistrāciju Latvijā – ziņas automātiski aizvieto jaunā adrese.

Iespēja norādīt papildu adresi Latvijā ārvalstīs dzīvojošajiem ir viens no atbalstošajiem faktoriem, ja viņi vēlēsies atgriezties uz pastāvīgu dzīvi Latvijā, norādīja grozījumu autori.

Papildu adrese Latvijā tiks uzskatīta par pilnvērtīgu dzīvesvietas deklarāciju, kas ļaus tiem, kuri vēlas atgriezties, piemēram, piereģistrēt bērnu bērnudārzā vai skolā jau pirms pārvākšanās. Tas atvieglos un paātrinās reemigrantu iekļaušanos darba tirgū un sabiedrībā, kā arī nodrošinās piekļuvi sabiedriskajiem pakalpojumiem.

Grozījumi dāvā iespēju cilvēkiem, kuru dzīves vieta reģistrēta Latvijā, norādīt tikai vienu papildu adresi ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs.

Papildu adresi iespējams jeburā brīdī mainīt vai dzēst, ja cilvēkam būs deklarēta dzīvesvieta vai norādīta adrese ārzemēs. To iespējams veikt elektroniski, vai ierodoties pašvaldībā vaio Pilsonības un imigrācijas lietu pārvaldē.

Patlaban cilvēks, deklarējot dzīves vietu, var norādīt neierobežotu skaitu papildu adrešu. Šī kārtība jāmaina, jo iespēju norādīt vairākas papildu adreses izmanto tikai atsevišķas personas, turklāt rodas grūtības, apstrādājot lielu skaitu adrešu, un veidojas pārpratumi ar korespondenci.

Grozījumi Dzīvesvietas deklarēšanas likumā vēl jāapstiprina otrajā un trešajā lasījumā.

Pēc temata

Ekonomists: Latvija zaudējusi ceturto daļu darba tirgū aktīvo iedzīvotāju
"Mums ir gana": rīdzinieku ģimene skaidro, kādēļ pamet Latviju uz visiem laikiem
Jau 50 uzņēmumi apņēmušies saukt mājās aizbraukušos Latvijas iedzīvotājus
Darbs un nauda nav galvenais: Latvijas ĀM zina, ar ko piesaistīt reemigrantus

Galvenie temati