17:03 15 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1964
  • RUB90.5504
Latvijā
Saņemt īso saiti
28

Vecākajam valsts pārvaldes ierēdnim jābūt politiski neitrālam, nevis jāsastāv partijas valdē, uzskata satiksmes ministrs.

RĪGA, 11. septembris – Sputnik. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) noraidīja kandidātu Satiksmes ministrijas valsts sekretāra postenim viņa politiskās piederības dēļ, raksta BNN.

Valsts kanceleja informējusi par atklātā konkursa Satiksmes ministrijas valsts sekretāra amatam noslēgšanos, taču ministrs neatbalstīja pretendenta kandidatūru, kurš konkursā saņēma visaugstāko vērtējumu, tādēļ amats paliek vakants.

Linkaits paskaidroja, ka lēmumu neatbalstīt konkursā uzvarējušo kandidātu viņš pieņēmis vadoties pēc Valsts pārvaldes iekārta likuma, kurš paredz, ka valsts pilsoniskā dienesta vecākajam ierēdnim jābūt politiski neitrālam, savukārt konkursā uzvarējušais kandidāts iepriekš piedalījās Saeimas vēlēšanās, kā arī ir politiskās partijas valdes loceklis. Saskaņā ar aģentūras LETA datiem, runa ir par partiju "Attīstībai/Par!".

Llinkaits sacīja, ka uzskata, ka pilsoniskā dienesta vecākajam ierēdnim jābūt politiski neitrālam, lai neviens nevarētu viņam pārmest to, ka pieņemtie lēmumi balstās uz kaut kāda politiska spēka interesēm.

Tāpat ministrs pastāstīja, ka viņš palūdzis Valsts kancelejai piedāvāt risinājumus Satiksmes ministrijas valsts sekretāra atlases kārtībā. Viens no variantiem paredz rotāciju postenim kādam no valsts pārvaldes, vai arī atkārtota konkursa rīkošanu.

Pēc temata

Izdevēji sūdzas: Latvijas Ministru kabinets iznīcina vietējo informatīvo telpu
Kadri izšķir visu. Ar ko ir saistītas amatu izmaiņas Latvijas valsts sektorā?
Viena tualete uz 500 pasažieriem? Vai tiešām tie Latvijas čehu elektrovilcieni ir tik labi

Galvenie temati