23:50 28 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2121
  • RUB90.6697
Latvijā
Saņemt īso saiti
32

Latvijas Darba devēju konfederācija un Brīvo arodbiedrību savienība uzstāj: mediķu algu paaugstināšanas vajadzībām nākamgad jāpiešķir 120 miljoni eiro.

RĪGA, 5. septembris — Sputnik. Valdošās koalīcijas nodoms nākamgad medicīnas darbinieku algām atvēlēt tikai 45 miljonus eiro solīto 120 miljonu vietā ir nepieņemams valdības sociālajiem partneriem, raksta Jauns.lv.

Nacionālo trīspusējās sadarbības padomi (NTSP) kā sociālie partneri veido valdības, Latvijas Darba devēju konfederācijas un Brīvo arodbiedrību savienības pārstāvji.

Politologs Raimonds Rublovskis
© Sputnik / Евгений Лешковский

Pēc Veselības aprūpes nozares apakšpadomes sēdes veselības ministre Ilze Viņķele atklāja, ka koalīcijai piedāvāti divi budžeta varianti, pie tam viens no tiem – ar fiskālo telpu 150 miljonu eiro apmērā. Šajā variantā 127 miljoni bija paredzēti mediķu un pedagogu algām, tomēr koalīcija projektu neatbalstīja.

Budžeta otrais variants paredzēja sadalīt 150 miljonus eiro starp visām ministrijām, un tādā gadījumā mediķu algu paaugstināšanai pieejami tikai 45 miljoni eiro.

Sociālie partneri apliecināja, ka nepārprotami un stingri atgādinās valdībai un koalīcijai par nepieciešamību pildīt agrāk pieņemto apņemšanos, kas saistīta ar veselības aprūpes finansējumu. Pērn pieņemtie Veselības aprūpes finansēšanas likuma grozījumi paredz, ka tās budžets 2020.gadā nevar būt mazāks kā 4% iekšzemes kopprodukta un mediķu algām jāparedz papildu 120 milj. eiro.

NTSP locekļi ir pārliecināti, ka šos līdzekļus atrast budžetā ir iespējams.

Pēc temata

Tiesībsargs: bez algas pielikuma Latvijā ārstus neizdosies noturēt
Neapliekamais minimums un mediķu algas: Kariņš risinās partiju ultimātus
Viņķele: algas ārstiem nākamgad nepalielinās
"Patvaļa": ārsts par Veselības ministrijas atteikšanos no solītā algu pielikuma

Galvenie temati