09:42 06 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2005
  • RUB89.7964
Latvijā
Saņemt īso saiti
63

Latvijas prezidentam Egilam Levitam pieder vairāki dzīvokļi un zemesgabali Latvijā, viņš īrē dzīvokli Luksemburgā un ir uzkrājis vairāk nekā miljonu eiro.

RĪGA, 3. septembris – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas prezidenta Egila Levita amatā stāšanās laikā iesniegto valsts amatpersonas ienākumu deklarāciju, viņa uzkrājumu un investīciju dažādos finanšu instrumentos kopsummā pārsniedz miljonu eiro.

Latvijas prezidenta uzkrājumi sastāda 298  015 eiro. No tiem 232 641 eiro atrodas Luminor bankas Latvijas filiālē, savukārt 64 414 eiro – Banque et Caisse d'Epargne de l'Etat bankā (Luksemburga). Vēl 960 eiro valsts vadītājs glabā Francijas bankā Societe Generale.

Egila Levita ieguldījumu summa dažādos finanšu instrumentos sastāda 884 981 eiro. No tiem 94 997 eiro ieguldīti obligācijās. Četros dažādos investīciju fondos atrodas 245 540 eiro, savukārt "citi ieguldījumi", saskaņā ar deklarācijā norādīto, vērtējami 544 443 eiro apmērā.

Valsts vadītāja īpašumā atrodas divi dzīvokļi Rīgā un viens – Cēsīs. Kā arī divi zemesgabali Mārupes novadā. Tāpat prezidentam pieder divi zemesgabali un viena ēka Engures pagastā. Kopīpašumā viņam pieder vēl viens zemesgabals Rīgā un vēl viens, deklarācijā neprecizēts, nekustamā īpašuma veids. Kā arī Egils Levits īrē dzīvokli Luksemburgā.

Transportlīdzekļu uzskaitē prezidenta īpašumā norādīts 2009. gada Mercedes-Benz automobilis.

Pēc temata

"Tas nekas, ka likums Latvijā ir kroplīgs": Babris pastāstīja, kāpēc Levits nav Ulmanis
Latvijas prezidents: narkotiku lietošana – tas ir rakstura jautājums
Levits: latviešu valodā runā divas trešdaļas iedzīvotāju – tas ir absurds
Levits Aglonā aicināja Latvijas iedzīvotājus nemānīties un neslinkot

Galvenie temati