03:25 23 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Latvijā
Saņemt īso saiti
37

Kontrolpirkumu gaitā iegādāto alkoholu, tabakas izstrādājumus un elektronisko cigarešu šķidrumus iznīcina speciāla komisija.

RĪGA, 3. septembris – Sputnik. Par to, kur Rīgas Pašvaldības policija liek alkoholu, kuru pusaudži iegādājas kontrolpirkumu laikā, pastāstīja Rīgas Pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas galvenā inspektora vietas izpildītājs Artjoms Kalacs radio Baltkom ēterā.

Par alkohola un cigarešu pārdošanu nepilngadīgām personām Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz sodu gan pārdevējam, gan uzņēmumam. Pirmajā gadījumā sods sastāda 280-350 eiro, otrajā – 700-1400 eiro. Normatīvie akti ļauj atklāt pārkāpumus ar kontrolpirkumu veikšanu, kuros atļauts iesaistīt nepilngadīgos.

Policija piesaista kontrolpirkumiem pusaudžus vecumā no 15 līdz 18 gadiem, kā arī pilngadīgos, kuri līdzinās pusaudžiem.

Kalacs pastāstīja, ka par policijas naudu iegādātās preces pēcāk tiek iznīcinātas.

"Alkohols tiek pirkt par policijas naudu, mēs dodam naudu bērnam, un iznāk, ka prece pieder mums. Tā glabājas seifā, nauda tiek norakstīta, alkohols tiek iznīcināts. Tur ir alkohols, tabakas izstrādājumi, elektronisko cigarešu šķidrumi – to visu iznīcina speciāla komisija. Tiek liets ārā, iespējams, videokameras ieraksta priekšā," pastāstīja Kalacs.

Pēc temata

Reuters: Latvija sper jaunu soli akcīžu karā
Latvijā nopirktais alkohols vairs neiepriecina igauņus
Latvija ieņem pirmo vietu noslīkušo cilvēku skaita ziņā
Kādēļ Latvijas alkohola tirgotāji "tur" vecās cenas

Galvenie temati