04:49 15 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Latvijā
Saņemt īso saiti
77

Izglītības ministrijas izdevumi ir jāizvērtē, taču ir svarīgi, lai Šuplinskas ideju rezultātā neciestu bērni, uzsvēra KPV LV frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens.

RĪGA, 29. augusts — Sputnik. Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas ideja pārlikt bezmaksas pusdienu finansējumu jaunāko klašu skolēniem uz pašvaldībām ir drosmīga ideja, taču svarīgi, lai par ķīlniekiem šajā situācijā nekļūst bērni, pauda partijas KPV LV Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens, vēsta Skaties.lv.

Politiķis akcentēja, ka tādiem lēmumiem ir tālejošas sekas, jāvērtē iniciatīvas īstenošanas iespējas kopā ar pašvaldībām. Jau pašlaik pašvaldības ierosinājumu vērtē skeptiski savu ierobežoto budžetu dēļ, tāpēc papildu izdevumi var izsaukt pretestību, it īpaši mazajās pašvaldībās, norādīja politiķis.

"Svarīgi panākt, lai šis jautājums neeskalējas starp Izglītības un zinātnes ministriju  un pašvaldībām, un bērni nekļūst par ķīlniekiem brīvpusdienu saņemšanai," sacīja Pucens.

Kopumā KPV LV frakcija atbalsta Šuplinskas iniciatīvu pārskatīt resora tēriņus, taču ir svarīgi, lai bērni arī nākotnē saņemtu brīvpusdienas un pie tam – vienlīdzīgas iespējas, neatkarīgi no finansēšanas veida.

Pusdienas skolā. Foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Куденко

Iepriekš vēstīts, ka no nākamā gada janvāra IZM varētu pārtraukt finansēt brīvpusdienas jaunāko klašu skolēniem, jo uzskata, ka šis pienākums jāuzņemas pašvaldībām. Iespējams arī cits variants: valsts uzņemas visu jaunāko klašu skolotāju finansēšanu, ko patlaban daļēji sedz pašvaldība, bet pašvaldības uzņemsies rūpes par jaunāko klašu audzēkņu ēdināšanu.

Patlaban bezmaksas pusdienas uz IZM rēķina saņem visi 1.-4.klašu skolēni – aptuveni 80 tūkstoši bērn. Šiem nolūkiem IZM tērē gandrīz 20 miljonus eiro.

Pēc temata

Izglītības ministrija nosaukusi šogad likvidējamās skolas
Reformas ir sāktas: iespējams, pedagogu algas tomēr pieaugs
Lembergs: Latvijā valda "stulbeņi", kuri vēlas atstāt valstī 10 skolas
Jaunā mācību gada priekšvakarā skolās trūkst 500 pedagogu

Galvenie temati