10:13 05 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Latvijā
Saņemt īso saiti
72

Apmācību laikā šajā programmā jaunie pedagogi saņems stipendiju.

RĪGA, 27. augusts – Sputnik. Gadu garā pedagogu sagatavošanas programma varētu atrisināt skolotāju trūkuma problēmu, paziņoja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padomes sēdē, raksta BB.lv.

Jauno pedagogu atlase balstīties uz psiholoģijas testiem, kuri palīdzēs novērtēt viņu iespējas un motivāciju darbam ar bērniem un pusaudžiem. Pēc testa nokārtošanas jaunie pedagogi ķersies klāt savu stundu modelēšanai un noslēgs līgumus ar konkrētām skolām.

Apmācību laikā šajā programmā jaunie pedagogi saņems stipendiju, tāpat viņiem tiks sniegta mentora palīdzība. Pēc mācību programmas pabeigšanas viņu alga tiks palielināta.

Pieteikumus dalībai jaunajā programmā varēs iesniegt no 2019. gada novembra līdz 2020. gada februārim.

Šobrīd Latvijā par pedagogu iespējams kļūt, ja tiek apgūta 4 gadu bakalaura programma šajā specialitātē vai nomācoties divus gadus, ja ir bakalaura grāds citā specialitātē.

Iepriekš Šuplinska paziņoja, ka pirms jaunā mācību gada sākuma visā Latvijā trūkst aptuveni 500 skolotāju. Saskaņā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta informāciju, Rīgā pirms mācību gada sākuma trūkst 385 skolotāju. Trīs Rīgas skolu direktori šādu lietu stāvokli nosaukuši par "valsts mēroga problēmu".

Pēc temata

Vai Latvijā vajadzīga krievu valoda: atbildi sniedza latviešu skolēni
Nosauktas šī gada labākās skolas Latvijā
Latvija atvadīsies no izglītības ministra? Pedagogus sadusmojusi atteikšanās celt algas
Būs nepieciešami divi skolotāji sešu skolotāju vietā: pedagogi par Šuplinskas ideju

Galvenie temati