05:13 08 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Latvijā
Saņemt īso saiti
44

Okupācijas muzejam nepieciešams jauns direktors – muzeja iepriekšējais vadītājs nav varējis vienoties ar Okupācijas muzeja biedrību par līdzekļu tēriņiem.

RĪGA, 22. augusts - Sputnik. Gunārs Nāgels pametis Okupācijas direktora posteni, vēsta Rus.lsm.lv. Viņa aiziešana saistīta ar domstarpībām ar Okupācijas muzeja biedrību, liecina muzeja bijušā direktora paziņojums.

Nāgels norādīja, ka Okupācijas muzeja biedrības valde iejaukusies iestādes operatīvajā darbā, turklāt būtiski ierobežotas direktora pilnvaras līdzekļu sadales jautājumā.

Nāgels uzskata, ka tamlīdzīga biedrības valdes rīcība, it īpaši nopietnā iejaukšanās novedusi pie naudas neracionālas izšķiešanas.

Okupācijas muzeja biedrības valde Nāgelam nepiekrita. Tās locekļi nepieminēja līdzekļu neracionālu iztērēšanu, bet gan tikai domstarpības.

Piemēram, biedrības vadītājs Valters Nollendorfs noliedza visus Nāgela pārmetumus. Viņš paskaidroja, ka Nāgelam bija savs viedoklis par situāciju un valde iespēju robežās viņa domas ņēmusi vērā, taču konkrētajā gadījumā, acīmredzot, abas puses nonākušas pie nepārvaramām pretrunām.

Lai nu būtu, kā būdams, Nāgels ir pametis Okupācijas muzeja direktora posteni, un 21. augustā sākās konkurss vakantās vietas aizpildīšanai.

2018. gadā Saeimas spīkere Ināra Mūrniece, uzstājoties Okupācijas muzeja dibināšanas pasākumā, paziņoja, ka muzejs ir viens no Latvijas galvenajiem simboliem un ieņem īpašu vietu Latvijas kultūrā.

Pats par sevi saprotams, kāpēc Mūrniece no Nacionālās apvienības piešķīrusi Okupācijas muzejam tik nozīmīgu lomu: okupācijas tēma Latvijā tiek pastāvīgi izmantota politiskām spekulācijām. Latvija noliedz, ka Baltijas valstu iestāšanās PSRS atbilda tālaika starptautiskajām normām un tika starptautiski atzīta. Turklāt Latvijas elite pārvērš nacistu kolaboracionistus par "brīvības cīnītājiem" un cenšas nodot aizmirstībai padomju karavīru – atbrīvotāju varoņdarbu.

Politologs Jurijs Svetovs intervijā Sputnik Latvija runas un manipulācijas ar "okupāciju" nosauca par cinisku spēli un pievērsa uzmanību tam, ka Latvija saņēmusi vairāk priekšrocību no PSRS nekā jebkādā veidā cietusi valsts darbību rezultātā.

Pēc temata

Nevar nomierināties: Latvija un Igaunija sapņo par "kompensāciju par okupāciju"
Ir okupācijai sākums, nav okupācijai gala: Latvijas mūžīgā Mantra
Kas vainīgs un cik pietrūkst: Baltijas valstis rēķina "okupācijas" radītos zaudējumus
Okupācijas muzejs nodeva deportācijas vagonu Torņakalnā Rīgas domei

Galvenie temati