14:04 31 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Latvijā
Saņemt īso saiti
71

Turpmāk pirms drošības kontroles pasažieriem nāksies iztukšot pudeli, pirms to izmest.

RĪGA, 12. augusts — Sputnik. Lidostā Rīga radusies neparedzēta problēma ar atkritumu šķirošanas urnām, vēsta LNT.

Pirms drošības kontroles daudzi pasažieri ir spiesti izmest pudeles ar dzērieniem. Iespēja izliet no tām šķidrumu nav paredzēta, bet pudeles ar ūdeni vai citiem dzērieniem nav piemērotas pārstrādei.

Drošības kontrole ļauj ņemt lidmašīnā pudeles, kuru tilpums nepārsniedz 100 mililitrus, taču daudzi to atceras pēdējā brīdī.

"Cilvēki šos iepakojumus vienkārši atstāj uz galda vai iemet miskastē, vai vispār izlej miskastē," pastāstīja CSR vides eksperts Artūrs Jansons.

Ik dienas cauri terminālam iziet 20 tūkstoši cilvēku, tāpēc nepieciešams ilgtermiņa risinājums. Viens no variantiem – uzstādīt izlietni, kurā būs iespējams izliet dzērienus – cilvēki varēs iztukšot taru un atbrīvoties no tās atbilstošā veidā.

"Galvenais šobrīd saprast, cik daudz tas ir, vai ir vērts investēt līdzekļus, lai meklētu ilgtspējīgu risinājumu, vai vienkārši uzstādīt izlietni, kur var izliet ūdeni," norādīja lidostas pārstāve Laura Karnīte.

Kad situācija izlidošanas zonā būs noskaidrota, ekologi izpētīs citas lidostas zonas, lai atrastu vienotu atkritumu šķirošanas risinājumu visā tās teritorijā.

Kopumā pasažieri pozitīvi vērtē atkritumu šķirošanai paredzēto urnu uzstādīšanu.

Speciālisti vien atzīmēja, ka grūtības atkritumu šķirošanas jomā var rasties tikai ceļotājiem no valstīm, kur atkritumu šķirošana vēl nav pietiekami attīstīta.

Pēc temata

Vai jaunās atkritumu mašīnas par 7 miljoniem glābs Latviju
Mēģinājums tikt galā ar katastrofu: Tukumā atvērsies riepu pārstrādes rūpnīca
Konkurences pārkāpums vai politiskais spiediens: Rīgai draud atkritumu haoss
Palangā atrasta metode cīņā ar atkritumiem pludmalē

Galvenie temati