00:48 11 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Latvijā
Saņemt īso saiti
104

Lauksaimnieki aktīvi izmanto atvieglotā nodokļu režīma programmu, un valstij tas ir izdevīgi, atskaitījās Lauku atbalsts dienests.

RĪGA, 12. augusts — Sputnik. Šogad par 30% pieaudzis zemnieku saimniecību skaits, kas pieņem darbā sezonas strādniekus atvieglotā nodokļu režīma programmas ietvaros, vēsta Lauku atbalsts dienests.

Jau piekto gadu zemnieki var maksāt samazinātu ienākumu nodokli par sezonas strādniekiem, kuri tiek pieņemti darbā augļu koku, ogu un dārzeņu audzēšanai, sējumu kopšanai, ražas vākšanai un tamlīdzīgiem darbiem, vēsta lsm.lv.

Programmai var pieteikties līdz novembra beigām, taču jau tagad var teikt, ka registrēto darbinieku skaits pieaug – šogad pieņemts darbā aptuveni par piecsimt cilvēkiem vairāk nekā šajā periodā pērn, pavēstīja struktūra.

"Jau virs 30% nodarbina, ir kāds pustūkstotis vairāk nodarbināto nekā pagājušogad tajā pašā laika periodā. Attiecībā uz gūtajiem ienākumiem - arī šis skaitlis ir palielinājies par 12%. Līdz ar to arī aprēķinātais nodoklis, kas varētu būt ieskaitīts valsts budžetā, arī ir palielinājies, pieaugums ir aptuveni 13%," stāsta Lauku atbalsta dienesta eksperts Oskars Tālbergs.

Iepriekš vēstīts, ka lauksaimniecības nozarē Latvijā vērojams akūts darbaspēka deficīts, tāpēc zemnieki atbalsta ārvalstu darbinieku algošanas procedūras vienkāršošanu. Tikai retais Latvijā vēlas strādāt zemu kvalificētu darbu laukos, turklāt tālu no pilsētām ir ierobežota piekļuve izglītībai un veselības aprūpei.

Pēc temata

Cilvēki nestrādā, tikai činkst: restoratore nevar atrast trauku mazgātājus par 900 eiro
Latvijas zemnieki: nacionālisms – tas ir labi, kamēr nepaliksim bešā
Slaucējas un traktoristi Latvijā bojā tehniku
"Sausā tualete, pusotras govs un sauja sīpolu": kāpēc Latvijā kļūst tukšāki lauki

Galvenie temati