21:13 23 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2066
  • RUB90.3287
Latvijā
Saņemt īso saiti
977

Karavīriem no Baltijas valstīm ir slikta izglītība un nav atbilstošas sagatavotībasm tāpēc viņu uzdevums NATO ir atnākt un padot, pastāstīja speciāliste starptautiskās drošības jautājumos Viktorija Legranova.

RĪGA, 11. jūlijs – Sputnik. Svētdien, 7.jūlijā Lietuva nosūtīja septiņus sakarniekus uz Irāku. Tādējādi valsts ir gandrīz divkāršojusi savu ieguldījumu NATO starptautiskajā misijā Tuvajos Austrumos, vēsta Lrt.lt.

Lietuviešu kareivji pavadīs Irākā sešus mēnešus. Viņi dienēs NATO sakaru bataljonā.

Lietuvas Aizsardzības ministrijas pārstāvji paskaidroja, ka viņi pildīs uzdevumus starptautiskās operācijas ietvaros Irākā NATO vadībā.

Bijusī ASV armijas kareive, speciāliste starptautiskās drošības jautājumos Viktorija Legranova pastāstīja, ar ko patiesībā NATO bataljonos nodarbojas karavīri no Baltijas valstīm.

Legranova atgādināja, ka NATO valstu kareivjiem ir jāpiedalās koalīcijas pasākumos, taču karavīri no Baltijas valstīm netiek iesaistīti nopietnās operācijās.

"Pārsvarā tā ir apsardzes funkcija, darbs noliktavu apsardzē vai loģistikas jomā, nodrošina sakarus. Neesmu redzējusi nevienu karavīru no Baltijas valstīm, kurš strādātu operatīvās izlūkošanas vai speciālo kaujas pasākumu ietvaros. Izdalīt bukletus, atnest kaut ko, izkraut ūdeni, izdalīt humāno palīdzību. Faktiski pastāv tāds aizvainojošs izsmiekls pret Baltijas valstīm. Viņus tur neuzskata par savējiem," teica Legranova.

Легранова: военных из стран Балтии НАТО не берет ни в разведку, ни в бой

Pēc temata

Igaunijā NATO karavīrs ar granātmetēju uzrāpās uz pieminekļa kritušajiem kareivjiem
Eksperts: ASV savāks ukraiņu armiju karam Baltijā
Kazarmās ir sliktāk: Latvijas karavīri cauru gadu dzīvo teltīs
Eksperts: NATO palielinās militāro mācību skaitu Baltijā

Galvenie temati