05:43 02 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Latvijā
Saņemt īso saiti
49

Nekādas revolūcijas: SKDS aptauja parādīja, kā iedzīvotāji novērtē jaunā sasaukuma Saeimas darbu salīdzinājumā ar iepriekšējo.

RĪGA, 3. jūlijs — Sputnik. Tikai katrs sestais iedzīvotājs uzskata, ka pašreizējā sasaukuma Saeima strādā labāk nekā iepriekšējā. Pārsvarā aptaujātie apliecināja pretējo.

Aptaujas rezultātus publicējis pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš savā lapā Twitter.

"Patiesības mirklis par pagājušajā gadā pārvēlētās Saeimas darba vērtējumu! Tikai 16% uzskata, ka tā darbojas labāk par iepriekšējo. 50% saka NĒ, bet 34% nespēj novērtēt.

Iepriekšējā Saeima beidza ar apmēram tādiem pašiem rādītājiem. Īpašs uzrāviens pagaidām vērtējumos nav vērojams," pastāstīja Kaktiņš.

​Interesanti, ka 2003.gadā vairāk nekā trešdaļa aptaujāto pauda viedokli, ka jaunā Saeima strādā labāk nekā iepriekšējā. Pēdējo desmit gadu laikā augstākais vērtējums tika sniegts 2012.gadā – jaunā sasaukuma Saeimas darbu augstu novērtēja tikai nedaudz mazāk nekā ceturtā daļa aptaujāto.

Iepriekš vēstīts, ka Saeimas darbu pirmajos sešos mēnešos iedzīvotāji novērtēja ar 3,4 punktiem no desmit. Piemēram, 59% respondent piešķīra deputātiem zemāko atzīmi – no 1 līdz 4 punktiem.

Pēc temata

Vai tiešām tā ir labāk: Latvija jau 85 dienas ir bez valdības
Latvijas iedzīvotāji arvien pesimistiskāk vērtē situāciju valstī
Ar ko Latvijai jābūt kopā – ar Krieviju vai ar Eiropu: iedzīvotāju domas dalās
Uz papīra algas pieaug: vai tas ietekmē Latvijas iedzīvotāju dzīvi

Galvenie temati