03:19 26 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Latvijā
Saņemt īso saiti
119

Starptautiskā humanitāri politisko pētījumu institūta eksperts Vladimirs Bruters uzskata, ka visi informācijas kari tiek sinhronizēti no kaut kāda kopēja centra, kas atbild par rusofobijas līmeni Baltijas valstīs.

RĪGA, 20. jūnijs – Sputnik. Latvijas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vērsusies Saeimā ar lūgumu steidzami ieviest grozījumus likumā, kas regulē telekanālu translācijas ierobežojumus. Krievijas telekanālus Latvijā translē dažādās ES valstīs, piemēram, Lielbritānijā vai Zviedrijā reģistrētas kompānijas. Pašreizējā kārtība nosaka: lai ierobežotu apraidi, NEPLP vispirms jāvēršas pēc atļaujas pie telekanāla izcelsmes valsts vietējā regulatora. NEPLP lūdz vienkāršot šo kārtību.

Politologs, starptautiskā humanitāri politisko pētījumu institūta eksperts Vladimirs Bruters atzīmēja, ka Latvijā jau pašlaik ir pilnvērtīga cenzūra, bet NEPLP pieprasa aizkaru, kas, pēc viņu domām, varētu pārtraukt informācijas plūsmu no pašu izdomātās frontes otrās puses. Eiropas Savienībai vajadzētu paskaidrot Latvijai, ka tamlīdzīga rīcība nav pieļaujama, pretējā gadījumā kļūs skaidrs, ka ES atbalsta tādu politiku.

Eksperts uzskata, ka visi informācijas kari tiek sinhronizēti no kaut kāda kopēja centra, kas atbild par rusofobijas līmeni Baltijas valstīs. Ja gandrīz puse valsts iedzīvotāju vēlas skatīties Krievijas kanālu, kā varasiestādes var tam pretoties, vaicāja Bruters.

"Mēģinājums radīt formulu, kurā Latvijas krievu tautības iedzīvotāji tiek turēti ķīlniekos... bet pēc tam mēs aizliegsim jums elpot krieviski," teica Bruters intervijā Sputnik Latvija.

Iepriekš vēstīts, ka 31. janvārī NEPLP sēdē pieņēmusi lēmumu uz trim mēnešiem aizliegt Krievijas telekanāla "Rossija RTR" retranslāciju un programmu izplatīšanu. Latvija uzskata, ka šis pasākums plānots ar mērķi pasargāt valsti no "Kremļa propagandas" un palīdzēt "aizsargāt informācijas telpu".

Komentējot situāciju, Krievijas vēstniecība šo aizliegumu nosauca par pļauku vārda brīvībai Latvijā un negodīgas konkurences izpausmi mediju telpā.

Pēc temata

KF ĀM: situācija ar Sputnik parādīja vārda brīvības reālo cenu Lietuvā
Telekanāls "RTR-Planēta" atgriežas Latvijā: ir pieprasījums
Re:Baltica atmasko. Vārda brīvību Latvijā kontrolē specdienesti
Vārda brīvības gals un Eiropas pārvērtības: Kiseļovs par "Rossija RTR" aizliegumu Latvijā

Galvenie temati