08:48 14 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Latvijā
Saņemt īso saiti
33

Savs eirokomisārs transporta jautājumos palīdzēs Latvijai panākt labvēlīgus lēmumus projekta Rail Baltica jautājumā, uzskata EP deputāts Roberts Zīle.

RĪGA, 17. jūnijs — Sputnik. Latvijai būs izdevīgi, ja Valdis Dombrovskis ieņems Eiropas transporta komisāra posteni, paziņoja EP deputāts Roberts Zīle (Nacionālā apvienība) LTV pārraidē "Rīta panorāma".

Aizvadītajā nedēļā Ministru kabinets pieņēma lēmumu izvirzīt V.Dombrovski amatam Eiropas Komisijā. Politiķis jau ir ieņēmis EK viceprezidenta amatu, taču eirokomisāri parasti neieņem vienu un to pašu posteni divas reizes. Iepriekš sarunā ar vietni Politico Dombrovskis atklāja, ka vēlētos nodarboties ar ES ekonomiku un finansēm.

Zīle atklāja, ka tas, kādu amatu EK ieņems Dombrovskis, lielā mērā ir atkarīgs no premjerministra Krišjāņa Kariņa.

"Nedomāju, ka valdības vadītāja mērķis ir panākt (Dombrovskim red.) līdzīgu portfeli, kāds viņam jau bija - atbildību par eiro, atbildību par sociālo dialogu," sacīja Zīle.

Pēc EP deputāta domām, Latvijai ir svarīga transporta nozare – tas garantēs labvēlīgākus lēmumus Latviju interesējoša projekta Rail Baltica jautājumā.

Iepriekš Eiropas komisāri no Latvijas bija atbildīgi par lauksaimniecību un zvejniecību (Sandra Kalniete), enerģētiku (Andris Piebalgs) un attīstību (A.Piebalgs).

Pēc temata

Baumas par Rail Baltica "nāvi" izrādījušās pārspīlētas
Lietuvas transporta ministrs pastāstīja ASV par Rail Baltica militāro nozīmi
Vēlēšanu rezultāti: Dombrovskis līdera vietā "plusu", Šadurskis – "mīnusu" ziņā
Vēl padomāšot: koalīcija nesteidz apstiprināt Dombrovski eirokomisāra amatā

Galvenie temati