10:12 05 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Latvijā
Saņemt īso saiti
Izglītība latviešu valodā - latviskuma stiprināšana vai fašisms? (132)
33

Katra pašvaldība likuma ietvaros ir tiesīga noteikt mācību valodu savās izglītības iestādēs.

RĪGA, 14. jūnijs – Sputnik. Nacionālās apvienības frakcija Rīgas domē aicina ieviest visos pašvaldības bērnudārzos mācību programmas valsts valodā, vēsta BB.lv.

Frakcijas pārstāvis Edvards Ratnieks pastāstīja, ka frakcija piedāvā iekļaut jautājumu par bērnudārzu pāreju uz mācībām valsts valodā, sākot ar 2020./2021. mācību gadu nākamās Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdes darba kārtībā.

Frakcijas vadītājs Nauris Puntulis atgādināja, ka katra pašvaldība likuma ietvaros ir tiesīga noteikt mācību valodu savās izglītības iestādēs.

"Šādu iespēju noteikti jāizmanto arī Rīgai un jānodrošina pakāpeniska izglītības pāreja uz mācībām valsts valodā, šis ir pirmais solis. Jau šobrīd bērnudārzu rindas ir rādītājs, ka pieprasījums pēc pirmsskolas izglītības valsts valodā ir daudzkārt lielāks nekā piedāvājums Rīgas pilsētā," pateica Puntulis.

Frakcija piedāvā uzdot Izglītības, kultūras un sporta departamentam līdz 30. augustam prezentēt komitejai nepieciešamās izmaiņas normatīvajos aktos, lai no nākamā mācību gada nodrošinātu visos Rīgas bērnudārzos mācību programmu ieviešanu valsts valodā.

Iepriekš mediji ziņoja, ka Rīgā rindā uz bērnudārzu latviešu grupu nākas gaidīt gandrīz par gadu vairāk, nekā krievu grupā. Viens no tā iemesliem ir pirmsskolas izglītības pedagogu trūkums, kas savukārt ir saistīts ar zemajām algām.

Temats:
Izglītība latviešu valodā - latviskuma stiprināšana vai fašisms? (132)

Pēc temata

Nevēlas iet mācīties par skolotājiem: Latvijas skolas sagaida kadru bads
MK apstiprinājis pirmsskolas izglītības vadlīnijas: galvenais – latviešu valoda
Politico: Latvija pavēl krievvalodīgajiem mācīties latviešu valodu
"Ja būsim pasīvi, mūs iznīcinās": kā pasargāt nacionālās minoritātes Baltijas valstīs
Deputāts: latviešu valoda visos bērnudārzos bija jāievieš jau pirms desmit gadiem

Galvenie temati