02:51 26 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Latvijā
Saņemt īso saiti
104

Deputāti nolēmuši pārkāpt Krievijas Federācijas Valdības un Latvijas Republikas Valdības vienošanos.

RĪGA, 14. jūnijs – Sputnik. Latvijas Saeima atbalstīja portālā Manabalss.lv publicēto petīciju par Rīgas pieminekļa Atbrīvotājiem uzspridzināšanu/demontāžu, vēsta Saeimas mājaslapa.

Petīcija par pieminekļa Atbrīvotājiem nojaukšanu parādījās portālā Manabalss.lv 2017. gada septembrī un nepieciešamo parakstu skaitu savāca vien šī gada martā. Iniciatīvas autors ir Uģis Polis. Pēc viņa domām, piemineklis Atbrīvotājiem ir simbols, kurš atgādina latviešu tautai par ciešanām "padomju okupācijas" gados. Polis uzskata, ka ar savu iniciatīvu viņš izpilda latviešu vēlmi, kuri savā vairākumā vēlas šī simbola nojaukšanu.

Deputāti atbalstīja petīciju ar 45 balsīm "par" ar 30 "pret".

Tagad tiks izstrādāts attiecīgs likumprojekts. Tas nozīmē, ka atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad nacionālistu petīciju apspriešana attiecībā uz pieminekli Atbrīvotājiem tika bremzētas komisiju un attiecīgu Latvijas ĀM slēdzienu līmenī, šoreiz radikāļi nopietni nolēmuši pārkāpt 1994. gada 30 aprīļa Krievijas Federācijas Valdības un Latvijas Republikas Valdības vienošanās par Latvijas Republikas teritorijā dzīvojošo Krievijas Federācijas militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu sociālo aizsardzību 13. pantu.

Pēc temata

Pieminekli Atbrīvotājiem ir svarīgi pasargāt: LKS sarīkoja piketu pie Saeimas
Publicists: no "Saskaņas" atlicis tikai gaidīt asinis uz Brīvības pieminekļa
Mitrofanovs: pieminekļa Atbrīvotājiem aizstāvju noskaņojums ir visnotaļ apņēmīgs
Tikai muļķi un nožēlojamie tipi iznīcina un apgāna Sarkanās armijas pieminekļus.

Galvenie temati