08:16 02 Decembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Latvijā
Saņemt īso saiti
97

Iedzīvotājiem, kuri neveic nekādas sociālās apdrošināšanas iemaksas, būs jāsamaksā 51 eiro par piekļuvi veselības aprūpei. Nenomaksātās summas nekavēs ārstēšanu, taču parāds krāsies.

RĪGA, 11. maijs — Sputnik. Medicīniskās apdrošināšanas jaunajā sistēmā daļai iedzīvotāju joprojām paredzēts obligātais maksājums, taču summa nav liela – 51 eiro, paziņoja veselības ministre Ilze Viņķele, vēsta Dienas Bizness.

Izmaiņas valsts medicīniskās apdrošināšanas sistēmā notiks līdztekus nodokļu reformai tikai 2021. gadā, taču konceptuālais plāns jau ir izstrādāts, pastāstīja ministre. Viņķele atklāja, ka visi strādājošie maksās iemaksas veselības aprūpei 1% apmērā no sociālās apdrošināšanas iemaksām, kas tiek aprēķinātas no minimālās algas. Tātad līdz ar minimālās algas pieaugumu palielināsies arī maksājumi.

Valsts apdrošināto personu sarakstu, kurā iekļauti pensionāri un I un II grupas invalīdi, plānots paplašināt ar III grupas invalīdiem, kā arī tie, kuri aprūpē I un II grupas invalīdus.

Neapdrošināto personu kategorijā būs neliels skaits cilvēku, atzīmēja Viņķele. Piemēram, tie, kuri saņem ienākumus no kapitāla, vai tie, ko uztur dzīvesbiedrs vai dzīvesbiedre – viņiem gada sākumā būs jāapmaksā medicīniskās apdrošināšanas iemaksa 51 eiro apmērā, paskaidroja ministre.

Pie tam neapmaksātās apdrošināšanas iemaksas neradīs šķēršļus veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai nepieciešamības gadījumā, taču parāds krāsies. Ar tā iekasēšanu nodarbosies Valsts ieņēmumu dienests vai Nacionālais veselības dienests.

Viņķele piebilda, ka nākamnedēļ plānots iesniegt Ministru Kabinetā Veselības aprūpes finansēšanas likuma grozījumus, lai atliktu iepriekš paredzēto divu veselības aprūpes pakalpojumu grozu ieviešanu līdz 2021.gada janvārim, kad, iespējams, tiks ieviesta jaunā apdrošināšanas sistēma.

No 1.janvāra bija plānots ieviest tā saucamo divu grozu sistēmu, kas saista piekļuvi veselības aprūpes pakalpojumiem ar sociālā nodokļa nomaksu, taču atbildīgās iestādes nevarēja sakārtot datu bāzes darbu, tāpēc tika iecerēts atlikt reformu uz pusgadu. Viņķele pauda, ka iebilst pret divu grozu sistēmu un centīsies panākt tās atcelšanu.

Pēc temata

Sešus miljonus medicīnai saņems no mikrouzņēmumiem un bagāto vīru sievām
Mazāk naudas nekā Latvija veselības aprūpei atvēl tikai Kipra: PVO iebilst
Latvija atteiksies no diviem apdrošināšanas groziem jau pirms Līgo svētkiem
VM vadītāja uzskata, ka viņai izdosies atcelt divus medicīnas pakalpojumu grozus
Čakša paziņoja, ka vienmēr uzstājusies par vienu medicīnisko pakalpojumu grozu Latvijā

Galvenie temati