07:21 11 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Latvijā
Saņemt īso saiti
52

ES tiesas tiesnesim Egilam Levitam parādījies pirmais konkurents Latvijas prezidenta vēlēšanās – tiesībsargs Juris Jansons. Viņa kandidatūru nolēmusi virzīt Zaļo un zemnieku savienība.

RĪGA, 9. maijs – Sputnik. ZZS veidojošās Latvijas Zemnieku savienības valde nolēmusi Valsts prezidenta amatam izvirzīt tiesībsarga Jura Jansona kandidatūru, informēja LZS un ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze, vēsta rus.tvnet.lv.

Armands Krauze atklāja, ka LZS augstu vērtē tiesībsarga paveikto darbu daudzu sabiedrības problēmu risināšanā un kompetenci.

Jansons ir piekritis kandidēt uz valsts augstākās amatpersonas posteni, pastāstīja Krauze.

Par tiesībsarga kandidatūru notikušas konsultācijas ar apvienību veidojošajiem politiskajiem spēkiem, un, domājams, viņš būs ZZS virzītais kandidāts. Lēmums šajā jautājumā vēl jāpieņem apvienībā esošajai Latvijas Zaļajai partijai.

Latvijas Zemnieku savienība nolēmusi Jansona kandidatūru virzīt Valsts prezidenta amatam, jo viņš ir nepolitisks un nepartejisks kandidāts.

LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars iepriekš paziņoja, ka LZP neiebilst pret Jansona kandidatūras virzīšanu prezidenta amatam. "Jansona kungs ir ļoti cienījama, godājama kandidatūra. Neiebilstam pret to, bet vēlamies uzklausīt viņa redzējumu vairākos jautājumos," teica Tavars.

LZP plāno tikties ar Jansonu, lai dzirdētu, kāda ir viņa pozīcija attiecībā uz vides un dabas aizsardzību, ārpolitiku, drošības un aizsardzības jautājumiem, kā arī tautsaimniecības attīstību. Gala lēmumu par Jansona izvirzīšanu prezidenta vēlēšanām LZP plāno pieņemt pēc pārrunām.

"Mēs vēlamies, lai ir demokrātisks balsojums, lai cilvēki ieklausās kandidātos un tiešām objektīvi uzklausa viņu redzējumu," teica Tavars.

Pēc temata

Meklējot prezidentu: KPV LV uzklausīja kandidātus, "Saskaņa" tiksies ar Levitu
Lindermans: Levitam līdzīgu prezidenta kandidātu Latvijā vēl nav bijis
Levits parādīs, kurp iet. Latvijā gandrīz noskaidrojies nākamais prezidents

Galvenie temati