23:14 03 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Latvijā
Saņemt īso saiti
45

Raimonds Vējonis nesastādīs konkurenci Egilam Levitam Latvijas prezidenta vēlēšanās.

RĪGA, 7. maijs – Sputnik. Esošais Latvijas prezidents Raimonds Vējonis pieņēmis lēmumu nebalotēties otrajam termiņam, neskatoties uz "zaļo" atbalstu, vēsta tvnet.lv.

Raimonds Vējonis 7. maijā, pēc tikšanās ar premjerministru Krišjāni Kariņu, paziņoja, ka viņa pilnvaru laikā padarīts liels darbs – nostiprināta nacionālā drošība, nostiprinātas latviešu valodas pozīcijas kā vienīgās valsts valodas, iesāktas reformas daudzās valsts jomās.

"Četru gadus ir intensīvi strādāts Latvijas tautas labā pēc vislabākās sirdsapziņas. (..) Bet, protams, tie ir tikai daži gadi, kas vērsti kopumā uz Latvijas valsts ilgtspējīgumu un labklājības celšanu," pateica Vējonis.

Tādējādi, šobrīd ir zināms tikai viens potenciālais prezidenta amata kandidāts – jurists Egils Levits, kuru šim postenim grasās izvirzīt vairums koalīcijas partiju. Lai kļūtu par prezidentu, jāsaņem vismaz 51 Saeimas deputāta balss. Par Levitu sola pilnībā nobalsot četras koalīcijas partijas un daļa piektās – KPV LV – partijas locekļu, tostarp līderis Artuss Kaimiņš.

Pats Levits iepriekš paziņoja, ka vērtē savas izredzes tikt ievēlētam kā "ļoti labas".

Latvijas prezidenta vēlēšanas notiks vasaras sākumā. Valsts vadītāju ievēlēs Saeimas deputāti, šogad balsojums pirmo reizi būs atklāts.

Latvijas krievvalodīgo sabiedrībai Egils Levits – tas ir pirmām kārtām cilvēks, kurš pielicis roku nepilsoņu statusa tapšanai un latviešu prioritātes nostiprināšanai Satversmes preambulā pār citām Latvijas etniskajām grupām.

Pēc temata

Levits parādīs, kurp iet. Latvijā gandrīz noskaidrojies nākamais prezidents
Grūti būt dievam: Mitrofanovs salīdzināja Latvijas prezidentu ar Strugacku romāna varoni
Latvijas iedzīvotāji grib vēlēt prezidentu tautas balsojumā
Kariņš pastāstīja, kādu viņš redz jauno Latvijas prezidentu

Galvenie temati