21:47 22 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Latvijā
Saņemt īso saiti
47

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces lēmumu par Rīgas mēra Nila Ušakova atstādināšanu no amata vēl iespējams apstrīdēt.

RĪGA, 29. aprīlis – Sputnik. Ušakovs pagaidām nav apstrīdējis tiesā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces lēmumu, informēja atstādinātā Rīgas mēra Nila Ušakova pārstāve Laila Ivāna, vēsta Mixnews.lv.

Taču Ivāna norādīja, ka Ušakovs vēl var apstrīdēt Pūces lēmumu tuvāko dienu laikā, jo viņam vēl ir atlicis laiks līdz 5. maijam.

Lēmumu var apstrīdēt Administratīvajā rajona tiesā 30 dienu laikā pēc tā publicēšanas.

Pūces rīkojums tika publicēts 5. aprīlī. Dokumentā uzskatīta virkne pārkāpumu, ko Ušakovs pieļāvis kā Rīgas mērs un "Rīgas satiksme" kapitāla daļu turētājs: viņš ir pārkāpis vairākas likuma normas par publiskas personas un kapitālsabiedrību kapitāldaļu pārvaldi, likuma normas par publiskas personas finanšu līdzekļu un īpašuma izšķērdēšanas novēršanu, grāmatvedības, budžeta un finanšu pārvaldes, pašvaldību budžetu likumus.

Tāpat Ušakovam tika norādīts uz dažiem formāliem pārkāpumiem: par Rīgas domes un tās komiteju sēžu rīkošanas kārtības neatbilstību noteiktai procedūrai un par atbilžu sniegšanas kārtību VARAM jautājumiem.

Nils Ušakovs paziņoja, ka grasās apstrīdēt VARAM lēmumu tiesā.

Kā karalaukā

Ušakova atstādināšana izraisīja sašutuma vilni rīdzinieku vidū. Iepriekš ziņots, ka petīciju ar nosaukumu "Atgriezt Nilu Ušakovu Rīgas mēra amatā" parakstīja vairāk nekā 11 tūkstoši cilvēku starptautiskajā iniciatīvu tiešsaistes platformā Change.org. Savukārt Kantar TNS aptauja liecina, ka vairums Rīgas iedzīvotāju neko pozitīvu no izmaiņām pilsētas vadībā negaida.

Turklāt, partija "Saskaņa", kuras priekšsēdētājs ir Ušakovs, vērsās pie ģenerālprokurora, Satversmes Aizsardzības biroja direktora un Valsts drošības dienesta priekšnieka atklātā vēstulē par politisko spiedienu, kurš tiek rosināts pret partijas locekļiem.

"Saskaņa" uzskata , ka tiek veikti mēģinājumi kompromitēt partiju, kura jau ilgu laiku iegūst vislielāko Latvijas pilsoņu atbalstu vēlēšanās un vada Latvijas lielākās pašvaldības. Ušakovs rezumēja situāciju savā Facebook lapā, nosaucot aizritējušās nedēļas notikumus par "viena kara hroniku".

Pēc temata

Pūce iesniegs ziņas par Ušakova pārkāpumiem Ģenerālprokuratūrā un KNAB
Nils Ušakovs pamet Latviju: "krievu latviešu" ēras beigas
Nekas labs Rīgu negaida: iedzīvotāji novērtēja Ušakova atstādināšanu

Galvenie temati