10:06 25 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0904
  • RUB77.9139
Latvijā
Saņemt īso saiti
115

Sestdien, 23. martā Rīgas ielās izies bruņoti zemessargi pilnā ekipējumā.

RĪGA, 23. marts — Sputnik. 23. martā, sestdien, no pl. 7 rītā līdz pl. 16 svētdien, 24. martā Zemessardzes Studentu bataljona teritorijā Vienības gatvē 56 notiks mācības, vēsta Mixnews.lv.

Pārdaugavā būs sastopami zemessargi pilnā jaujas ekipējumā ar ieročiem, tiesa, ar tukšam patronām.

Realitātei maksimāli tuvos apstākļos zemessargi demonstrēs savas prasmes un apgūs jaunas iemaņas. Ielās viņi pildīs uzdevumus ar mācību patronām un imitācijas līdzekļiem.

Rīgas dome lūdz cilvēkus nebīties no mācību radītā trokšņa, jo manevri nekādi neapdraud veselību un dzīvību.

Zemessardze atvainojās par radītajām neērtībām un lūdza iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret iespējamo troksni un satiksmes traucējumiem.

Ņemsim kaujas patronas

Iepriekš vēstīts, ka valdība iecerējusi pieņemt likumu, kas ļauj Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) darbiniekiem izmantot kaujas patronas mācībās ārpus Aizsardzības ministrijas poligoniem.

AM paskaidroja, ka mūsdienu apstākļos jāvelta īpaša uzmanība karavīru sagatavotībai. Latvijā ir pieaudzis zemessargu skaits, atjaunotas rezervistu apmācības, paplašināta sabiedroto bruņoto spēku klātiene. Vienlaikus augusi arī bruņoto spēku mācību procesa intensitāte.

Cita starpā NBS organizē arī kaujas šaušanas mācības, taču AM rīcībā esošo poligonu, šautuvju un mācību centru skaits nav pietiekams kareivju kvalitatīvai sagatavošanai.

Šī iemesla dēļ resors iesaka noslēgt līgumus ar fiziskām vai juridiskām personām par viņiem piederošo zemesgabalu izmantošanu šautuvēm. Plānots, ka mācību laikā, kad tiks izmantotas kaujas patronas, šīs teritorijas tiks pasludinātas par militāriem objektiem.

Pēc temata

Vējonis: armija un zemessargi – Latvijas drošības garants
Krievijas uzbrukuma gadījumā 8% iedzīvotāju stātos Zemessardzē
Esiet saprotoši: Liepājā notiks Zemessardzes mācības
Sākot ar 2020. gadu uz Zemessardzes mācībām varēs doties darba laikā

Galvenie temati