04:26 09 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Latvijā
Saņemt īso saiti
77

2017. gada rudenī Rīgas dome nolēma piecu gadu laikā likvidēt 42 spēļu zāles pilsētas vēsturiskajā centrā. Kopš 2001. gada Rīgā nav izsniegta neviena jauna atļauja spēļu zāles atvēršanai.

RĪGA, 21. marts — Sputnik. Tuvākajā laikā Rīgā, iespējams, pazudīs visas spēļu zāles. Attiecīgos lēmumus dome plāno pieņemt tuvākā mēneša laikā, paziņoja mērs Nils Ušakovs savā lapā Facebook.

Politiķis atgādināja, ka pirmo soli šajā virzienā pašvaldība spērusi jau 2017. gadā, kad tika liegts spēļu zāļu darbs pilsētas vēsturiskajā centrā.

"Bet ir skaidrs, ka lielākā problēma ar azartspēļu zālēm ir tieši Rīgas apkaimēs. Tieši tāpēc domei ir jāizdara viss iespējamais, lai Rīga beidzot kļūtu par pilsētu, kas būs pilnīgi brīva no šīs atkarību izraisošās kaites un lai rīdzinieki neciestu no azartspēlēm un visām ar to saistītām negatīvām sekām," – informēja mērs.

Ušakovs paziņoja, ka uzdevis Juridiskajai pārvaldei sadarbībā ar Pilsētas attīstības departamentu sagatavot Rīgas domes lēmumu projektus par izsniegto spēļu zāļu atvēršanas un azartspēku organizēšanas atļauju atcelšanu Rīgas administratīvajā teritorijā.

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas rīcībā esošie dati liecina, ka patlaban Rīgā ir 12 uzņēmumi, kas saņēmuši licenci spēļu zāles atvēršanai. Visā Latvijā atbilstošas licences ir 14 uzņēmumiem.

Pēc temata

Garāmgājēji glābj automašīnā atstātus bērnus
Ierosināts neaplikt ar IIN lielos laimestus
Spēļu automāti un konsoles: Tallinā durvis vērs jauns muzejs
Kazino tikai lielajās viesnīcās: vai Saeima ierobežos spēļu biznesu Latvijā

Galvenie temati