07:41 28 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2114
  • RUB91.7258
Latvijā
Saņemt īso saiti
64

Zaļo un zemnieku savienība piedāvās valdošajai koalīcijai iespējas, kā atrast naudu pedagogu algu palielinājumam.

RĪGA, 18. marts — Sputnik. Bijušais premjerministrs Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība, ZZS) paziņojis, ka viņš balsos par budžetu tikai tad, ja tiks atrasti līdzekļi skolotāju algu palielinājumam. Par to viņš pastāstīja intervijā raidījumam "900 sekundes".

Pēc viņa vārdiem, ZZS iesniegs savus priekšlikumus, kuros tiks piedāvāts, kā atrast nepieciešamos līdzekļus skolotāju algu palielināšanai, lai izpildītu savus solījumus.

Kučinskis vēlreiz atkārtoja savu neseno paziņojumu par to, ka viņa vadītā valdība atrastu budžetā naudu skolotāju algu palielināšanai. Bijušais premjers neizslēdz, ka arī pašreizējā koalīcija sapratīs jautājuma nozīmīgumu un spēs atrast naudu.

Pagājušā gada augustā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībai izdevies panākt no koalīcijas minimālās algas paaugstināšanu skolotājiem līdz 750 eiro, un tehniskajā budžetā tā patiešām tika paredzēta. Tomēr, jaunā budžeta apspriešanas laikā, valdība atzinusi, ka  algu palielinājumam naudas nav.

Ministru kabinets apstiprināja likumprojektu par valsts budžetu 2019. gadam, kurā nav paredzēts piešķirt papildu līdzekļus algu palielināšanai pedagogiem. Atbildē Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība nolēma sarīkot protesta akciju, kā arī aicināja Eiropas Komisiju ietekmēt Latvijas valdību.

Pēc temata

Matīss: vajadzētu atteikties no e-taloniem Rīgas sabiedriskajā transportā
Latvijai iesaka veidot naudas uzkrājumus krīzes gadījumam
Labāk par vēlu, nekā nekad: Saeimā beidzot iesniegts 2019. gada budžets
Latvijas pedagogi sūdzas par savām algām Eiropas Komisijā

Galvenie temati