09:07 14 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Latvijā
Saņemt īso saiti
128

Petīcija par pieminekļa Rīgas Atbrīvotājiem no vācu fašistu iekarotājiem nojaukšanu, kas publicēta 2017. gada septembrī, beidzot savākusi nepieciešamos 10 tūkstošus parakstu.

RĪGA, 5. marts – Sputnik. Latvijas Krievu savienība ir gatava mobilizēt desmitiem tūkstošu piekritēju, lai nepieļautu Rīgas Atbrīvotājiem veltītā pieminekļa nojaukšanu, aģentūrai RIA Novosti pastāstīja LKS līdzpriekšsēdētājs, Eiropas Parlamenta deputāts Miroslavs Mitrofanovs.

Vairāk nekā desmit tūkstoši iedzīvotāju portālā Manabalss.lv parakstījuši iniciatīvu par Rīgas Atbrīvotājiem veltītā pieminekļa nojaukšanu. Parakstu vākšanu 2017. gadā sāka Uģis Polis. Pēc viņa domām, piemineklis ir padomju pagātnes simbols.

Likums paredz, ka petīciju, ko parakstījuši vairāk nekā desmit tūkstoši Latvijas pilsoņu, tās autors var iesniegt izskatīšanai parlamentā, un deputātiem šis jautājums jāizskata.

"LKS pieņems izaicinājumu un šī simbola aizsardzībai varēs mobilizēt desmitiem tūkstošu savu piekritēju. Esmu pārliecināts, ka šoreiz mums pievienosies arī liela daļa agrāk pasīvo Rīgas iedzīvotāju, jo jautājumam par attieksmi pret nacisma sagrāvi ir būtiska nozīme krievu cilvēku pēcpadomju identitātē," – uzsvēra Mitrofanovs.

Pie tam deputāts pauda, ka Latvijas politiskā elite diezin vai izlems nojaukt pieminekli, jo šādam lēmumam varētu būt nopietnas sekas.

"Liela daļa latviešu elites nav gatava saasināt situāciju pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām (maija beigās) un jaunās ekonomiskās krīzes priekšvakarā, kas varētu sākties nākamgad. Faktiski situācijas saasināšanās pirms EP vēlēšanām var dāvāt labumu tikai vienas labējās nacionālistiskās partijas politiķiem. Lielākajai daļai valdošo partiju ir pietiekams daudzums imidža resursu, lai to deputāti tiktu ievēlēti, neiegrūžot valsti pilsoniskās konfrontācijas haosā," – apliecināja politiķis.

Ik gadus pie Uzvaras pieminekļa Rīgā 9. maijā pulcējas simtiem tūkstošu cilvēku, lai svinētu Uzvaras dienu.

Pēc temata

Saeimas deputāts vēlas uzstādīt Rīgā pieminekli nacistiem
Jautājums par Rīgas Atbrīvotājiem veltītā pieminekļa nojaukšanu ir slēgts
Nacionālistu priekšvēlēšanu danči ap Uzvaras pieminekli
Nacionālpatrioti atkal sākuši runāt par pieminekļa Atbrīvotājiem nojaukšanu

Galvenie temati