10:41 16 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Latvijā
Saņemt īso saiti
114

Ja pārvadātājus daļā reģionālo maršrutu Latvijā atstās bez dotācijām, viņi sāks maksāt nodokļus tikai no minimālajām algām, un budžets no tā neiegūs, paziņoja Vitālijs Komars.

RĪGA, 7. februāris – Sputnik. Reģionālo maršrutu komercializācija var novest pie tieši pretēja valdības cerībām efekta, paziņoja firmas "B-Bus" valdes priekšsēdētājs Vitālijs Komars, komentējot Tāļa Linkaita iniciatīvu, vēsta BNN.

Iepriekš Linkaits paziņoja, ka Latvijas Satiksmes ministrija cer reorganizēt sabiedriskā transporta maršrutu tīklu pēc absolūti jauniem principiem. Par pamatu jākļūst dzelzceļam, savukārt autobusu līnijas, kuras iet paralēli tam, varētu pārstāt dotēt. Piemēram, autobusus uz Jūrmalu, Jelgavu, Ogri. Tas ļaus optimizēt budžeta izdevumus, pateica Linkaits.

Ne visi nozares dalībnieki piekrīt ministra piedāvājumiem. Pēc Komara sacītā, plānojot reformas, nevajag pārlieki aizrauties ar maršrutu komercializāciju, tas var novest pie vēl lielākiem valsts budžeta izdevumiem.

"Autobusu maršrutu komercializācija var atgriezt mūs atpakaļ 90. gados, kad nodokļi netika maksāti pilnā mērā, bet no minimālās algas, kuru maksāja pārvadātājs," pateica Komars.

Pēc temata

Kā Latvijas ĀM dzīvības līnija šķērsoja Tveras tramvaja līniju
"Poga par 4300 eiro?": pieturvietu modernizācija radījusi rīdzinieku neizpratni
Linkaits: šoferi-viesstrādnieki Latvijai nekaitēs, viņi ir reisos
Par 900 eiro autobusu vadītāji Latvijā strādāt nevēlas

Galvenie temati